>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Hřensko

Obec Hřensko

České Švýcarsko

Hřensko, 407 17

Telefon: +420 412 554 021
E-mail: urad@hrensko.cz
Web: www.hrensko.cz

Hřensko je pohraniční obec ležící severně od Děčína. Nachází se na pravém břehu Labe v hlubokém údolí při ústí říčky Kamenice.

První písemná zmínka pochází z roku 1475. Z původní vorařské krčmy se rychle rozvíjela osada. Díky strategicky výhodné poloze na řece Labi vzrostl v 17. století význam Hřenska jako obchodního střediska.

Od 19. století se v Hřensku rozvíjel cestovní ruch podporovaný majitelem panství Edmundem Clary - Aldringenem. Budovaly se stezky, lavičky, mostky a vyrůstaly hotely. Ubytovací zařízení tvoří i dnes většinu zástavby. Ve 30.letech 19.století byla upravena stezka z Hřenska na Pravčickou bránu. Po válce turistický ruch slábl, oživení nastalo po rekonstrukci soutěsek v roce 1964. V minulosti, v letech 1825, 1890 a v roce 2002 zasáhly obec katastrofální povodně. Povodňové značky můžeme nalézt na hotelu Labe.

Hřensko je oprávněně nazýváno vstupní branou do Čech. Je důležitým východiskem pro výlety do blízkého i vzdáleného okolí Českosaského Švýcarska. Dnes je toto území chráněnou krajinnou oblastí Labské pískovce. Obec má také jeden primát v rámci České republiky. Na Labi se zde nalézá nejnižší místo ČR s nadmořskou výškou pouhých 115 metrů.

Fotogalerie

Obec Hřensko

Obec Hřensko

 
Obec Hřensko

Obec Hřensko

 
Obec Hřensko

Obec Hřensko

 
Obec Hřensko

Obec Hřensko

 
Obec Hřensko

Obec Hřensko

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load