>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Srbská Kamenice

Obec Srbská Kamenice

České Švýcarsko

Srbská Kamenice, 407 15

Telefon: +420 412 555 066
E-mail: starosta@srbskakamenice.cz
Web: www.srbska-kamenice.cz

Srbská Kamenice leží severovýchodně od města Děčína. Rozkládá se v údolí řeky Kamenice, která se na severním konci obce spojuje s Chřibskou Kamenicí.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1352. Architektonickou dominantou obce je kostel sv. Václava, nachází se zde také řada roubených domů, některé s hrázděnými patry. Na skále pod místním hřbitovem je vytesán zajímavý reliéf Korunování Panny Marie od neznámého lidového umělce.

U silnice směrem na Novou Olešku a Děčín, u prvního rybníka, stojí pomník, připomínající tragickou havárii jugoslávského dopravního letadla v roce 1972, kterou přežila pouze jedna z letušek.

Obec je díky své poloze jednou z bran Českého Švýcarska. Malebná krajina s bizardními pískovcovými skalami je ideální pro pěší túry, ve vybraných lokalitách lze provozovat i horolezectví. Pro turisty je Srbská Kamenice východištěm cest směřujících například na Růžovský vrch, nejvyšší horu celých Labských pískovců na východ od Labe, či do romantického labyrintu pískovcových roklí Svinské Doly.

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load