>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Zimní výlet na Kočičí kameny

Kočičí kameny, autor: Petr Kellner

Frýdlantsko

Tam, v kraji víly Izeríny, v malebných horách Jizerských, nachází se mnoho možností, kam vyrazit na zimní procházku. Jedním prima zajímavým tipem může být výlet na Kočičí kameny. Za hezkého počasí tu budete navíc odměněni krásnou vyhlídkou směrem k Bílému Potoku a na Hejnický hřeben.

Skála má podobu kočičí hlavy. V roce 1923 zde byla vybudována členy sekce hejnického horského spolku vyhlídka opatřená bezpečnostním zábradlím a Kočičí kameny tak byly zpřístupněny veřejnosti. Po schodech vytesaných do žuly můžete vystoupit na vrchol, odkud se otevírá hezký pohled k Bílému Potoku a na Hejnický hřeben. Je zde také pěkný výhled do údolí řeky Smědé a na severní svahy Jizerských hor. Vyhlídka je celoročně přístupná. 

Kudy na Kočičí kameny?

Kočičí kameny se nacházejí východně od obce Lázně Libverda a severně od obce Bílý Potok pod Smrkem, u křižovatky turistických cest poblíž známé chaty Hubertka. Od chaty vede na Kočičí kameny značená cesta. U chaty se nachází nástupní místo na Singltrek, chata je využívána k občerstvení. Z Lázní Libverda Vás na Kočičí kameny dovede červená turistická značka a cesta od informačního centra v Lázních Libverda je dlouhá cca 3 km. Od Bílého potoka můžete vyrazit po zelené turistické značce, a poté se napojíte u rozcestníku poblíž chaty Hubertky na červenou turistickou značku. Cesta je skoro stejně dlouhá jako z Lázní Libverda (2,5 km od Bártlovy boudy).

Pověst

Podle pověsti se v Kočičích kamenech skrývají poklady. Vypráví se o pokladu, matce a dítěti. Matka se na Velký pátek vydala ke skále, neboť právě v tento den skály vydávají své poklady. Zaslepena pokladem dítě odložila, aby co nejvíc pobrala, skála se však zavřela a matka zůstala před skálou sama. Celý rok pak musela čekat, než ji skála dítě opět na Velký pátek vydala.

Příloha

Fotogalerie

Kočičí kameny, autor: Petr Kellner

Kočičí kameny

 
Kočičí kameny, autor: Petr Kellner

Kočičí kameny

 
Kočičí kameny, autor: Petr Kellner

Kočičí kameny

 
Hubertova chata, autor: Petr Kellner

Hubertova chata

 
Kočičí kameny, autor: Petr Kellner

Kočičí kameny

 
Okolí Kočičích kamenů, autor: Petr Kellner

Okolí Kočičích kamenů

 
Okolí Kočičích kamenů, autor: Petr Kellner

Okolí Kočičích kamenů

 
Pohled na Bílý Potok a Ptačí kupy, autor: Petr Kellner

Pohled na Bílý Potok a Ptačí kupy

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load