>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Tipy na výlety v Krkonoších – Žacléř, Trutnov

Stachelberg, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Krkonoše

Připravili jsme pro vás paletu, dle našeho názoru, zajímavých cílů výletu v Krkonoších a podhůří, které si můžete sami sestavit tak, abyste zažili a viděli co nejvíce. Šťastnou cestu a bohaté poznávání.

Žacléř

  • Areál dolu Jan Šverma je poslední dochovanou památkou na hlubinné uhelné hornictví ve východních Čechách. Komplexy budov těžních souborů jam Jan a Julie jsou prohlášeny kulturními památkami ČR. Ve strojovnách těžních strojů a v šachetních budovách je vytvořena expozice, která plně ukazuje pohyb důlních vozů na povrchu bývalého dolu, expozice starých důlních map. K expozici patří prohlídka části jámy Julie, vyhlídky z těžní věže jámy Jan.
  • Nedaleko Žacléře se rozprostírá dělostřelecká tvrz Stachelberg, největší pevnost československého pohraničního opevnění z let 1937-1938. V jejím areálu byla postavena rozhledna Eliška, v nadmořské výšce 632 metrů. Její výška dosahuje 24,5 m a nacházejí se zde dvě vyhlídkové plošiny.

Trutnov

  • Památník, vyhlídka a naučná stezka v Trutnově. U Trutnova na vrchu Šibeník stojí památník s rozhlednou. Památník upomíná nedalekou bitvu prusko-rakouských armád dne 27. června 1866. Při ní vedl vítězné rakouské vojsko maršál Ludwig Freiherr von Gablenz, podle kterého byl později nazván jak litinový 17 metrů vysoký památník, tak i celý vrch. Z centra Trutnova vede k památníku a rozhledně naučná stezka dlouhá 2 km.
  • Dvorský les, Rýchorský neboli Dvorský prales, se nachází v nejvyšším místě hřebene Rýchor. Přírodní rezervace se zbytky tzv. bukového pralesa, zakrslými a do bizarních tvarů pokroucenými stromy, s větvemi porostlými mechem je pozoruhodná stejně jako Rýchorská květnice se vzácnými rostlinami.
  • Hrádeček je víkendová chalupa někdejšího prezidenta Václava Havla, místo setkávání politických disidentu.

Fotogalerie

Stachelberg, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Stachelberg

 
Rýchorský prales, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Rýchorský prales

 
Důl Jan Šverma, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Důl Jan Šverma

 
Důl Jan Šverma, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Důl Jan Šverma

 
Důl Jan Šverma, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Důl Jan Šverma

 
Důl Jan Šverma, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Důl Jan Šverma

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load