>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Po železnici

Smržovka, autor: Milan Drahoňovský

Jizerské hory

Za okny se míhá krajina Jizerských hor a vlak uhání za dobrodružstvím. Liberec, Lučany nad Nisou, Smržovka, Dolní Polubný a železniční most v Kořenově. Filmový výlet tentokráte po železnici.

Liberec

Liberecké nádraží, postavené v roce 1859, se často stávalo kulisou filmařům tuzemských i zahraničních produkcí. Na nádraží začíná svou „kariéru“ mladý Jan Dítě (Ivan Barnev) prodejem párků ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále na motivy díla Bohumila Hrabala. Nádraží, přetvořené do filmu jako nádraží ve Vídni, se objevuje i ve filmu 3 sezóny v Pekle, ve filmu o extravagantním mladém muži, který v dobách sílícího komunistického režimu prožívá mládí plné lásky, vášně, vzpoury i nenávisti. Tragickou scénu zažívá nádraží, když se stává místem, odkud Němci deportují Židy do koncentračního tábora v Terezíně. Takový osud potkává i rodinu Orensteinových s malou Klárkou ve filmu Poslední cyklista a doktora Blaua (Martin Huba) ve filmu Krev zmizelého.  Právě po jeho návratu z tábora má být pro změnu Helga (Vilma Cibulková) deportována do Říše.

Lučany nad Nisou

Televizní seriál Dobrodružství kriminalistiky o vývoji jednotlivých kriminalistických disciplín byl natočen Antonínem Moskalykem. Pátý díl je zasazen do prostředí Anglie 20. let 20. století a hlavní disciplínou je balistika. V seriálu se objeví lučanské nádraží, když přijíždí Robert Churchill, aby určil zbraň, kterou byl hrabě zastřelen.

Smržovka, Dolní Polubný, Kořenov

Kalamita - film plný železniční tématiky, vlaků, nádraží, úplatkářství, ale i cti, odvahy, čestnosti a solidarity. Hlavní hrdina, mladý Honza Dostál (Bolek Polívka), zanechává studií na vysoké škole a vrací se domů, aby se mohl věnovat něčemu užitečnému. Rozhodne se pro povolání strojvedoucího horské lokálky jako jeho dědeček a pradědeček. V každodenní realitě je však konfrontován s malicherností a průměrností lidí kolem sebe. Domovskou stanicí je vlakové nádraží v Dolním Polubném, ve filmu se objeví nádraží ve Smržovce, Liberci, Jablonci nad Nisou a železniční most v Kořenově přes řeku Jizeru.


Příloha

Fotogalerie

Smržovka, autor: Milan Drahoňovský

Smržovka

 
Liberec, autor: Milan Drahoňovský

Liberec

 
Dolní Polubný, autor: Milan Drahoňovský

Dolní Polubný

 
Kořenov, autor: Milan Drahoňovský

Kořenov

 
Lučany nad Nisou, autor: Milan Drahoňovský

Lučany nad Nisou

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load