>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Za Zlatovláskou a Máchalem

Hrubý Rohozec, autor: Milan Drahoňovský

Český ráj

Kouzelný zámek Sychrov, majestátní zámek Hrubý Rohozec i tajuplná zřícenina hradu Rotštejn. Taková jsou místa výletu, ve kterém se snoubí pohádková říše, detektivní příběh i fotbal a kamarádství.

Zámek Sychrov

Nejnavštěvovanější zámek v Českém ráji – zámek Sychrov se stal častým místem filmařů a nejinak tomu bylo i v případě hudební pohádky Zlatovláska. Domovem starého krále, u kterého slouží kuchař Jiřík (Petr Štěpánek), je právě Sychrov. A tak lze s pohádkou nahlédnout do zámeckých komnat, schodišťové haly, kuchyně, kaple i do parku s Oranžérií. Pro Zlatovlásku (Jorga Kotrbová) však musí Jiřík až do dalekého zámku Červená Lhota. Schodišťová hala se objeví i v pohádce Nesmrtelná teta a to v záběrech, kdy Závist (Jiřina Bohdalová) přichází do Ctiradova království a kdy již rozumu zbavený král Ctirad (Jaromír Hanzlík) „prchá“ před svými rádci a lékaři.  A zakončí to svatba Matěje (Filip Blažek) a princezny Pavlínky  (Barbora Bobulová) v zámecké kapli. Do pohádkové třetice chybí ještě pohádka o Nejkrásnější hádance. Zámek je domovem princezny Rozmarýny (Veronika Kubařová), kde právě probíhá velká soutěž o ruku princezny. Kdo uhodne tři hádanky, stane se jejím ženichem. A žádná hádanka není tak těžká, aby ji Matěj (Jan Dolanský) nedokázal vyluštit.

Zámek Hrubý Rohozec

Vybavujete si slavnou scénu, kdy světový operní pěvec hrabě Teleke v podání Michala Dočolomanského ve filmu Tajemství hradu v Karpatech pěje tak procítěně, až ze stropu spadne lustr? Pro tuto scénu posloužil zámek Hrubý Rohozec. V obvodní zdravotnické středisko se zámek proměnil i ve filmu Vrah skrývá svoji tvář, kde ordinoval doktor Wintr (Josef Bláha). A zkušeným kriminalistům majoru Kalašovi (Rudolf Hrušínský) a nadporučíku Vargovi (Radoslav Brzobohatý) než najdou pravého viníka.  

Hrad Rotštejn

Když v oblíbené pohádkové komedii S čerty nejsou žerty prchali Petr Máchal (Vladimír Dlouhý) společně se svým čertovským kamarádem Jankem (Ondřej Vetchý) i s Dorotou Máchalovou (Jaroslava Kretschmerová) před královským kaprálem, kterého skvěle zahrál Petr Nárožný, ocitli se před peklem, které najdete na zřícenině hradu Rotštejn.  Máchal si sice pamatuje, že mu hrozí šibenice, jak spílá kaprál, nicméně na vás čeká výhled na Klokočské skály a vrch Kozákov. Rotštejn a jeho „podhradí“ bylo i vězením fotbalového mága „Pelého“ Janka od kolotočářů ve filmu Přijela k nám pouť. Do pasti ho vlákali Skuhrováci s pomocí Anduly. Vysvobodí ho až Markéta, která si to od kluků taky pěkně schytá.

Příloha

Fotogalerie

Hrubý Rohozec, autor: Milan Drahoňovský

Hrubý Rohozec

 
Rotštejn, autor: Milan Drahoňovský

Rotštejn

 
Sychrov, autor: Milan Drahoňovský

Sychrov

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load