>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Cykloturistika v Krkonoších - Rýchorský sjezd (25 km)

Horní Malá Úpa, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Krkonoše

Horní Malá Úpa, 542 27

Krkonoše nabízí 400 km cyklotras na území národního parku a v podhorských oblastech dalších 300 km. Cyklistika v Krkonoších má svá specifická pravidla.

Pohybujete-li se na území Krkonošského národního parku, je jízda na kole povolena v omezeném režimu, pouze po značených cyklotrasách (dřevěné gravírované značení a žluté značení KRNAP). Na ostatních místech se setkáte se silničním značením podle metodiky KČT.

Nezapomeňte na správné cyklistické vybavení: helmu, rukavice a podrobnou cyklomapu! Jízda po cykloturistických trasách je na vlastní nebezpečí.

Z Horní Malé Úpy se po cyklostezce KRNAP č. 24 vydáte do Dolní Malé Úpy. U kostela odbočíte vlevo na cyklotrasu č. 1A a budete stoupat na Cestník. Tato trasa je známá jako cesta bratří Čapků. Kolem Lysečinské boudy a přes Horní Albeřice vás dovede k Rýchorskému kříži, kde pokračujete na Rozcestí Kutná a k Rýchorské boudě. Zde se můžete občerstvit a pokochat krásným výhledem. Po cyklotrase č. 26 se vydáte jižním směrem přes Rýchory, objíždíte staré zlaté doly a zastavíte se na Lesní plovárně Sejfy. Po občerstvení pokračujete do Antonínova Údolí. Zde odbočíte vlevo na cyklotrasu č. 26A a sjedete do Svobody nad Úpou.

Šlápněte do pedálů a přejeme vám šťastnou cestu a bezpečný návrat!

Krkonošské cyklobusy

Od května do září křižují nejvyššími českými horami cyklobusy, přepravují turisty i cykloturisty s koly (jízdní řád najdete na www.krkonose.eu). Podrobné informace o provozu cyklobusů a další tipy na cyklovýlety získáte na www.krkonose.eu nebo v mobilní aplikaci Krkonoš.

 

Fotogalerie

Horní Malá Úpa, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Horní Malá Úpa

 
cyklista, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

cyklista

 
Rýchorské náměstí, Žacléř, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Rýchorské náměstí, Žacléř

 
cyklisti, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

cyklisti

 
cyklista, Žacléř, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

cyklista, Žacléř

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load