>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Tipy na výlety v Krkonoších pro rodiny s dětmi

Putování královstvím obrů, Hostinné, autor: IC Hostinné

Krkonoše

V našich nejvyšších horách se nachází spoustu zábavných naučných stezek pro děti. Vyberte si pro Vás ty nejzajímavější a vezměte Vaše děti na prima výlet, který je bude bavit.

Čertovská stezka v Mladých Bukách

Dozvíte se, co všechno čerti dovedou. Stezka je dlouhá 0,5 km, má 10 stanovišť, na každém je umístěna postava čertíka s popisem jeho nejoblíbenějších čertovin.

Geologická stezka v Horním Maršově

Zavede do hluboké minulosti, kdy na území národního parku byly tropické bažiny a okolo nich vybuchovaly sopky a létaly ohromné vážky. Začátek je v návštěvnickém centru DOTEK.

Klášterní zahrada ve Vrchlabí

Spojuje někdejší augustiniánský klášter (dnešní Krkonošské muzeum Správy KRNAP) a vrchlabský zámecký park. Je vybavena altánem, proutěným tunelem, nášlapnou stezkou pro bosé nohy, geologickou expozicí a záhony s různými typy krkonošské flóry.

Pěší stezka Krakonošův příběh ve Špindlerově Mlýně

Víte, kde a jak se narodil Krakonoš? Jestli dostal jméno po Krkonoších nebo Krkonoše po něm? To si můžete přečíst na stezce vedoucí z Medvědína do centra Špindlerova Mlýna, kde mohou děti řešit úkoly a kvízy.

Lufťákova stezka na Benecku

Nevíte, kdo je Lufťák? Přeci ten, kdo si na vlastní plíce užívá svěží vzduch a bystří si smysly. O spojení kvalitního vzduchu a zábavy se můžete přesvědčit na 1,6 km dlouhé Lufťákově stezce. Po projití si skočte do hotelu Skalka pro diplom a samolepku s Lufťákem.

Medvědí stezka ve Špindlerově Mlýně

Chcete potkat medvědy? Kde jinde než na Medvědíně byste na ně měli narazit. Někteří se jen tak vyhřívají na sluníčku, jiní chodí na túry. Vydejte se na Medvědí stezku poznat sedm kamarádů. Začátek je na horní stanici lanovky Medvědín.

Pašerácká stezka v Rokytnici nad Jizerou

Vydejte se po stopách dávných dob, kdy hřebeny Krkonoš byly svědky napínavých honiček mezi pašeráky a strážci hranic. Stezka měří 1,3 km, je vhodná pro pěší turisty, ale i zdatnější cyklisty.

Putování královstvím obrů v Hostinném

Hra pobaví nejmenší, ale osloví i dospělé. Na náměstí si v informačním centru vyzvednete leták s instrukcemi. Pro správnou odpověď se musíte vydat na různá zajímavá místa. Odměnou vám bude vlastnoručně vyrobená pamětní mince.

Stezka stopaře ve Špindlerově Mlýně

Stopujte lišku obecnou, srnce, jezevce lesního, jelena, kunu lesní, zajíce a prase divoké. Start je u horní stanice lanovky na Pláň. V dolní stanici lanovky, kterou se můžete svézt, si vyzvednete mapku. Úkolem je najít sedm bodů, na nichž najdete značky se stopami zvířátek.

Včelí naučná stezka hraběte Jana Harracha v Harrachově

Projdete 11 stanovišť, kde se dozvíte o životě včelek. Začátek stezky je za mostem u harrachovského autobusového nádraží, pak k Ryžovišti. Své pocity a dojmy můžete sdělit do zápisníku, který je umístěn na křížku sv. Ambrože. Délka stezky je 3,5 km.

Krakonošova zpovědnice ve Velké Úpě

Nachází se v bývalé kapličce u Staré cesty spojující centrum Velké Úpy a Pece pod Sněžkou. Do zpovědnice patří všechna tajná (nejen) dětská přání i hříšky, napsaná či namalovaná. Je vybavena 8 herními zastaveními, rozmístěnými podél Staré cesty a v centru Velké Úpy.

Pohádková stezka Malou Úpou

provede patnácti zastaveními, na kterých jsou pohádky Marie Kubátové. Každá zastávka je vybavena dřevěnými prolézačkami, houpačkami, apod. Lze projít i Malou pohádkovou stezku s 5 zastaveními.

Louka smyslů ve Velké Úpě

Vyzkoušejte si vlastnících u stromu vůní, prověřte si hmat u obří ruky, kde lze „vidět rukama“, zrak můžete ošálit u tabulí s optickými klamy a popovídat si přes zemní telefon. Vnímejte všemi smysly krásy květin.

Zelené Krkonoše v Jilemnici

Zelené Krkonoše jsou terénní hrou určenou pro dospělé i děti, velké i malé hosty. Umožní aktivní poznání přírodních zajímavostí ve třech partnerských městech: v Jilemnici, Karpaczi a Kowarech v Polsku.

Fotogalerie

Putování královstvím obrů, Hostinné, autor: IC Hostinné

Putování královstvím obrů, Hostinné

 
Medvědí stezka, autor: Skiareál Špindlerův Mlýn

Medvědí stezka

 
Stezka stopaře, autor: Skiareál Špindlerův Mlýn

Stezka stopaře

 
Klášterní zahrada, Vrchlabí, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Klášterní zahrada, Vrchlabí

 
Včelí stezka, Harrachov, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Včelí stezka, Harrachov

 
Klášterní zahrada, Vrchlabí, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Klášterní zahrada, Vrchlabí

 
Klášterní zahrada, Vrchlabí, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Klášterní zahrada, Vrchlabí

 
Včelí stezka, Harrachov, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Včelí stezka, Harrachov

 
Lufťákova stezka, Benecko, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Lufťákova stezka, Benecko

 
Včelí stezka, Harrachov, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Včelí stezka, Harrachov

 
Lufťákova stezka, Benecko, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Lufťákova stezka, Benecko

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load