>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Vlčí cyklostezka

Rybník Erlichtteich

Přestože o vlcích více než 150 let platilo, že v Německu vymřeli, můžeme je, když budeme mít velké štěstí, od roku 2000 opět pozorovat v Lužici. Cyklotrasa dlouhá 43,3 km vás dovede do areálu, kde tato plachá zvířata žijí. Kromě vlka jsou v tomto kraji doma ještě i mnohá jiná vzácná zvířata, která budete moci s trochou štěstí a trpělivosti pozorovat, mimo jiné vydra, orel mořský a jeřáb. Pokud byste nechtěli jet celou cyklotrasu, můžete si jako výchozí bod své trasy zvolit Rietschen.

Nochten

V malé obci Nochten je senzací Lužický park bludných kamenů, který je svého druhu jedinečný v Evropě. Park je dokladem zdařilé rekultivace krajiny zbrázděné bývalou povrchovou těžbou hnědého uhlí. Více než 7000 bludných kamenů – starých 600 až 1000 milionů let – je zasazeno do umělecky koncipované zahrady, která v každém ročním období jinak kvete.

Boxberg/ O.L.

V bezprostřední blízkosti Boxbergu/ O.L. se nachází největší jezero v Sasku. Svou plochou 13 km2 přitahuje návštěvníky z blízka i z dáli. Zde se vyplatí zastavit a podniknout okruh na kole kolem jezera, nebo se projít podél vody anebo vykoupat na jedné z pěkných pláží. Když už tu jste, měli byste se také podívat na velké lidské ucho, které bylo vymodelováno z písku a je přístupné jako vyhlídková plošina na asi 1000 m dlouhé pěšině. V ušním boltci se navíc nachází amfiteátr s 270 místy. 

Reichwalde

První písemná zmínka Reichwalde pochází z roku 1394. Dominantou obce je kostel z roku 1747, který byl nově opraven v letech 1946 až 1948. Historicky cenný je také panský dům bývalého rytířského statku, který byl postaven před 600 lety. Dnes se v něm nachází škola v přírodě, která byla v posledních letech provozována a zařizována s velkou pílí a nasazením dobrovolníků.

Rietschen

Návštěvu skanzenu Erlichthof v Rietschenu si nemůžete nechat ujít, pokud jste tu hostem. Živá muzejní vesnice na okraji Rietschenu je zasazena do krásné přírody. Stará roubená stavení, která tu stojí, pocházejí z velké části z vesnic, které musely ustoupit těžbě hnědého uhlí, a byla znovu postavena v Rietschenu u rybníka Erlichtteich. Tento skanzen nám poskytuje obrázek lužické vřesovištní vesnice, jak musela vypadat v polovině 19. století. Kromě muzejního dvora tu najdete dalších 18 roubených domů, které jsou otevřeny pro hosty.

Daubitz

Uprostřed Dolnosprévské rybniční oblasti leží obec Daubitz, obklopená jedinečnou přírodou. Již před 500 lety zde lidé začali zakládat rybníky k chovu ryb. Kdo by se rád dověděl více o školním životě v minulých dobách, měl by navštívit Školní muzeum v Daubitz. Vždy se také vyplatí návštěva westernové „Forest Village Ranch“ ve Walddorfu s výběhem pro bizony.  

Příloha

Fotogalerie

Rybník Erlichtteich

Rybník Erlichtteich

 
Kostel sv. Georga Daubitz

Kostel sv. Georga Daubitz

 
Muzeum

Muzeum

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load