>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Trasa kolem Zhořelce

Muzeum vesnice v Markersdorf

Na 32 km dlouhou cyklistickou trasu kolem nejvýchodnějšího města Německa se vydejte nejlépe od Staroměstského mostu Evropského města Görlitz/Zgorzelec. Trasa vás povede kolem místního kopce Landeskrone, symbolu města. Za dobrého počasí si zde můžete vychutnat nádherné výhledy. Na dobře značených cyklostezkách se i přes poněkud náročnější trasu seznámíte s krásnými místy a užijete si hodně přírody.

Görlitz

Lesk dávných časů můžete ve zhořeleckém starém městě cítit na každém rohu. Téměř 4000 originálně dochovaných budov ve stylu gotiky, renesance, baroka, gründerského období a secese vytváří jedinečnou atmosféru města, pro kterou je hosté rádi vyhledávají. V tomto městě na Nise však, tak jako v žádném jiném, pulsuje v historických kulisách moderní život, ať už je to v útulných restauracích a kavárnách ve středověkých hradbách, nebo v nákupních pasážích z gründerského období na Berlínské ulici. Historie a současnost k sobě ve Zhořelci neodlučitelně patří. 

Markersdorf

V Markersdorfu se vyplatí navštívit Muzeum vesnice. Čtyřstranný dvůr, starý asi 250 let, nám se svým zcela zachovalým vybavením otevírá pohled do minulosti. Všechny obytné a hospodářské prostory jsou zde uspořádány tak, jako by byl sedlák s čeledí na poli a každou chvíli se mohl vrátit.

Königshain

Uprostřed Könighainských vrchů vás v Könighainu očekává Muzeum těžby žuly a nádherný zámecký komplex. Ten se skládá z panského barokního zámku z 18. století, malého parku a kamenného domu, který byl postaven ve 13./14. století jako středověká obytná budova a dnes je možné si jej prohlédnout.  

Schöpstal

V Schöpstalu si můžete udělat odbočku k vodnímu zámku nebo kostelům v místních částech Ebersbach a Kunnersdorf. Na kopcích Kapellenberg nebo Limasberg a podél potůčku  „Weißer Schöps“ se můžete kochat krásnou přírodou.

Příloha

Fotogalerie

Muzeum vesnice v Markersdorf

Muzeum vesnice v Markersdorf

 
Muzeum žuly Koenigshain

Muzeum žuly Koenigshain

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load