>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Trasa po vsích na vřesovištích

Selský dvůr

Cyklistická trasa dlouhá 23 km vás dovede do biosférické rezervace UNESCO Hornolužická krajina vřesovišť a rybníků a má pro vás přichystány jedinečné přírodní zážitky. Od rybníků lemovaných rákosinami přes překrásné aleje až po mechově zelené borové lesy – všude se vám naskýtá příležitost pozorovat vzácná zvířata a rostliny. Region s více než 5000 rybníky nabízí zajímavé naučné, turistické a cyklistické stezky.

Kreba-Neudorf

Vydejte se na cyklistickou trasu nejlépe v obci Kreba-Neudorf, která leží uprostřed biosférické rezervace UNESCO Hornolužická krajina vřesovišť a rybníků. Od selského dvora Ladusch s přívětivým  obchůdkem můžete na některé z přírodních naučných stezek objevovat svět rostlin a zvířat v biosférické rezervaci. Návštěva chovné stanice ryb  Kreba-Fisch s.r.o. vám umožní nahlédnout do zajímavostí chovu ryb v regionu.  

Klitten

V Klittenu se v současné době rozvíjí v místech původního hornického regionu velké centrum vodních sportů – Bärwaldské jezero. Na největším jezeře v Sasku si můžete dopřát přestávku a užít si vodní sporty jako je surfování nebo vodní lyže, bruslit na kolečkových bruslích nebo jen odpočívat na pláži. Z Klittenu si také můžete na kole objet celé jezero po asfaltované cyklostezce.  

Zimpel – Tauer – Förstgen – Mücka

Téměř nedotčená příroda vás čeká v malých obcích Zimpel, Tauer, Förstgen a Mücka. Možná, že u jednoho z mnoha rybníků objevíte orla mořského nebo vydru, kteří je vyhledávají pro zdejší chov ryb.  

Příloha

Fotogalerie

Selský dvůr

Selský dvůr

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load