>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Farnost Schleife

Sorbisches Kulturzentrum

Na cyklistické trase dlouhé asi 27 km, která prochází osmi lužicko-srbskými obcemi označovanými také jako farnost Schleife, můžete objevovat tradiční život malého slovanského národa Lužických Srbů. Jedinečná lidová hudba, hraná na lužicko-srbské dudy a trojstrunné housle, živé tradice (zdobení velikonočních vajec, ptačí svatba), kroje a péče o lužicko-srbský jazyk přiblíží návštěvníkovi tento specifický region.

Schleife

Vhodným východiskem pro cyklistickou okružní trasu je Schleife s Lužicko-srbským kulturním centrem a raně gotickým kostelem. V kulturním centru můžete spatřit sbírku krojovaných figurín s kroji typickými pro farnost Schleife, ponořit se do světa lužicko-srbských pověstí a obdivovat techniky zdobení velikonočních vajec.   

Groß Düben – Halbendorf - Trebendorf

Za pěkného počasí si můžete zajet k idylickému lesními jezeru v Groß Düben nebo si dopřát přestávku u dva kilometry dlouhého Halbendorfského jezera. Do některých míst se můžete dostat jen pěšky nebo na kole, protože části jezera jsou vyhrazeny ochraně přírody. V Trebendorfu pojedete kolem ranče Reinert-Ranch, který nabízí nejen vyjížďky na koních, ale i zážitkové projížďky na čtyřkolkách a buginách a útulný Saloon & Steakhouse.

Rohne

Více se o životě Lužických Srbů a jejich tradicích dozvíte v tradičním Njepilově dvoře v Rohne. Soubor budov – roubený dům, stodola, včelín a pekárna – představuje předměty, které přibližují způsob života, zvyky a tradice Lužických Srbů. Zvláštní místo je v expozici věnováno životu a dílu lužicko-srbského lidového spisovatele Hanzo Njepily-Rowinského. Ve svých dílech, psaných místním nářečím, líčil Njepila každodenní život místních lidí. Dvůr je možné si prohlédnout při akcích nebo po předchozím ohlášení.  


Příloha

Fotogalerie

Sorbisches Kulturzentrum

Sorbisches Kulturzentrum

 
Kulturní centrum

Kulturní centrum

 
Kroj Horní Lužice

Kroj Horní Lužice

 
Horní Lužice

Horní Lužice

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load