>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Krkonoše - Vydejte se do minipivovarů nad 1000 metrů nad mořem

pivo Fries, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Krkonoše

Kde se pivo vaří, tam se dobře daří, kde se pivo pije, tam se dobře žije. Kdo první vařil pivo, zůstane navždy tajemstvím. Řemeslně se však připravuje nejméně pět tisíc let. Tak staré jsou totiž první písemné a obrazové doklady o přípravě a pití piva. Lidstvo ale tento prastarý osvěžující nápoj konzumuje mnohem déle. Přijměte pozvání a přijeďte pivo do Krkonoš ochutnat.

Minipivovar Friesovy boudy

V nadmořské výšce 1217 metrů nad mořem vaří z horské vody pivo Fries. Nikam ho nedováží, musíte se za ním sami vydat. Vystoupejte nad hranici lesa a naskytne se vám nádherný rozhled do kraje. Dojděte až na Friesovy boudy a ochutnejte pivo 12° Světlé, tradiční český ležák zlatavé barvy připravovaný ze tří druhů sladů a žateckého chmelu zvaného poloranný červeňák. Nebo vyzkoušejte 13° Polotmavé pivo, přímo speciál, který je připraven z pěti druhů sladů. Má charakteristické aroma s příjemnou příchutí praženého sladu a jemnou hořkost. V nabídce je i aromatické pivo amerického typu (14° Polotmavé typu Ale), jehož zvláštností je chmelení za studena. Výsledkem je karamelová chuť a vůně a vyšší procento alkoholu.

Minipivovar na Luční boudě

Horský hotel Luční bouda leží v nadmořské výšce 1410 metrů nad mořem. V něm je zřízen minipivovar položený nejvýše ve střední Evropě. K výrobě zdejšího piva je používána voda ze zde pramenící řeky Bílé Labe. Vaří a čepují zde klasický světlý čipolotmavý ležák, ale i tmavý či pšeničný speciál a svrchně kvašené pivo britského typu Indian Pale Ale.

Vyráběné pivo nese název Paroháč, který je odvozen od početného stáda jelenů, které se pohybuje v okolí horské boudy. Troubení jelenů je nejlépe slyšet za svítání či za soumraku, kdy jsou jeleni nejaktivnější. Nezapomenutelným zážitkem je pivní koupel, která umocní pobyt vysoko v horách.

Minipivovary v polských Krkonoších

Pivovarnictví u polských sousedů nemá tak významnou tradici a historii jako na české straně Krkonoš. Nedaleko od Jelení Hory, obci Janowice Wielkie, byl postaven moderní minipivovar Miedzianka. Je proslulý vřením piva značky: Rudawskie, Cycuch Janowicki a Górnik. Moderní stavba je architektonicky situována tak, aby při konzumování piva bylo dobře vidět do romantického údolí řeky Bobr. Překrásné Údolí paláců a zahrad v Jelenohorské kotlině můžete spojit s návštěvou pivovaru Miedzianka, nedaleko Janowice Wielkie.

Fotogalerie

Friesovy Boudy, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Friesovy Boudy

 
Friesovy Boudy, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Friesovy Boudy

 
Pivovar Fries - Andula, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Pivovar Fries - Andula

 
Pivo Paroháč, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Pivo Paroháč

 
Luční bouda, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Luční bouda

 
Luční bouda, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Luční bouda

 
Luční bouda, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Luční bouda

 
Luční bouda, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Luční bouda

 
Luční bouda, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Luční bouda

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load