>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Lesopark lesních bytostí

Lesní bytosti, autor: Jan Pasler

Máchův kraj

ul. Mimoňská/ Nerudova/
Doksy, 472 01

Web: http://www.doksy.com/putovani-za-lesnimi-povestmi/d-1958/p1=2473

Do lesoparku v Masarykových sadech se po mnoha a mnoha letech ba staletích nastěhovali zpět lesní bytosti - víly a skřítkové a to díky tomu, že se lidé začali o lesy lépe starat a začali si jich více vážit.

Kdysi totiž ve zdejších lesích na kdejaké mýtině žila nějaká kouzelná lesní bytůstka. Všechny měl pak pod dohledem skřítek ze Slatinského vrchu. O něm se vypráví řada legend, kdy hodným pomáhal a zlé po zásluze trestal. Ovšem když ti zlí převládli, odešel skřítek z našich lesů a s ním i všechny lesní bytosti. A když viděl, jak se lidé o lesy opět vzorně starají, vrátil se zpět, aby to s námi lidmi zkusil ještě jednou.

Svým návratem dodal odvahu všem schovaným lesním bytostem, aby i ony sem tam vykoukly na návštěvníka a tu a tam šiškou zpoza stromů poškádlily hravé děti.

V lesoparku tak naleznete sochy šesti lesních bytostí, ale musíte je hledat pomocí plánku, který dostanete v dokském infocentru. V letošním roce byl lesopark revitalizován, vzniklo zde borovicové arboretum, byly instalovány herní prvky jak pro děti, tak i pro dospělé. A tak je v lesoparku Masarykovy sady dobře jak lidem, tak i lesním bytostem.

Lesopark Masarykovy sady je ohraničen na výchově Mimoňskou ulicí, na jihu Nerudovou ulicí a západní stranu tvoří železnice s Továrním vrchem.  

Příloha

Fotogalerie

Lesní bytosti, autor: Jan Pasler

Lesní bytosti

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load