>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

U Šťastného kopýtka

U Šťastného kopýtka, autor: U Šťastného kopýtka

Krkonoše

Příčná 280
Vrchlabí, 543 01

GSM: +420 604 779 264
E-mail: vercakobrlova@seznam.cz
Web: www.ustastnehokopytka.cz, www.facebook.com/U-Šťastného-kopýtka-436709376395647/

Malá rodinná stáj se nachází v Krkonoších v části města Vrchlabí. Zabývá se především přirozeným chovem koní a rekreačním ježděním. Koně jsou chovány celoročně venku v režimu 24/7.

Koně si samy určují, zda se schovají před nežádoucími vlivy počasí nebo zůstanou venku. Oni nejlépe vědí, co je pro ně nejlepší. A je to přesně naopak než by jim určil člověk. Všeobecně je známé, že takto chované koně jsou zdravější, odolnější a spokojenější. Všichni zdejší koně chodí přirozeně na boso, bez podkov. Mají zdravá a pevná kopyta, která podkovy nevyžadují. Stádo je vyrovnané, hodné, hravé a kamarádské k sobě i k lidem.

Mezi další aktivity stáje patří i jízdy na koních, vyjížďky, vodění na ponících a také chov zakrslých koziček. Odchovali tu už několik kůzlat, která již mají nové domovy.

Přijďte se podívat a naučte se novým věcem a poznejte jaké to je ve společnosti koní a dalších zvířat U Šťastného kopýtka ve stáji.

Služby:

Výcvik pro začátečníky

Je určen především pro děti od 6 let. Pravidelná docházka 2× týdně.

Jízdy na koních 

Začíná se na jízdárně, začátečníci na lonži. Naučíte se nejen jak na koni správně jezdit, ale také jak se o ně starat a jak s nimi správně komunikovat!

Vyjížďky do přírody

Nedotčená příroda Krkonoš v kombinaci s vyjížďkou na koni se pro Vás stane nezapomenutelným zážitkem. Vyjížďka je pouze pro pokročilé jezdce a je možná pouze na základě zkušební jízdy znalosti jezdce. Koně samostatně stáj nepůjčuje, pouze s doprovodem instruktora s dalším koněm.

Vodění

Vodění vašich dětí na koni, se sedlem i bez sedla. I pro dospělé! Kůň je veden na vodítku zkušeným vodičem. Vodění probíhá jak na jízdárně, tak v terénu.

Jízda na koních pro skupiny MŠ, ZŠ a jiné zařízení zabývající se pedagogikou a výchovou dětí.

Jezdecký kroužek

Děti se zde  naučí jezdit na koních, pečovat o koně, komunikovat s koňmi. Začátečníci začínají s koníky pracovat ze země až poté co si koně správně připraví, můžou začít se cviky v sedle na lonži. Kroužek funguje od pondělí do středy. Od 14.00 do 17.00 hodin, v zimním období pouze do 16.30 hodin. Je určený pro děti od 10 let. Pravidelná docházka 1x týdně. Je pouze pro začátečníky! Pokročilí jezdci mají individuální výcvik.

Horseskijoring

Zatím stáj má pouze jednoho vhodně vyškoleného koně. Kůň táhne za s sebou lyžaře nebo sáňky. Skijoring je možné provozovat pouze v zimním období.

Horseinlineriding

Kůň táhne za s sebou in-line jezdce. Pouze v letním období!

Pastevní ustájení

Stáj nabízí možnost pastevního ustájení koní s režimem 24/7. To znamená, že jsou koně u nás celoročně venku. Tento typ ustájení je vhodný zejména pro kobyly s hříbaty, nemocné koně, koně v rekonvalescenci, důchodce nebo hobby koně. Koníkům je nabízena celodenní pastva rozdělená do několika výběhů. V případě nutnosti dokrmování senem (v zimě samozřejmostí). Seno se rozděluje do několika krmných míst, aby se k němu dostali i méně průbojní koně. Za nepříznivého počasí je možnost schovat se jak ve vzdušných a čistých přístřešcích tak i pod stromy ve výbězích.  Koně mají neomezený přístup k vodě, solnému a minerálnímu lizu.

 


Příloha

Fotogalerie

U Šťastného kopýtka, autor: U Šťastného kopýtka

U Šťastného kopýtka

 
U Šťastného kopýtka, autor: U Šťastného kopýtka

U Šťastného kopýtka

 
U Šťastného kopýtka, autor: U Šťastného kopýtka

U Šťastného kopýtka

 
U Šťastného kopýtka, autor: U Šťastného kopýtka

U Šťastného kopýtka

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load