>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Poznávání Frýdlantska: muzea a tajný posel

Žijící skanzen, autor: MAS Frýdlantsko

Frýdlantsko

V roce 2013 vznikla na Frýdlantsku společná nabídka, která návštěvníkům představuje muzea a expozice v malebné oblasti pod severními svahy Jizerských hor. Vyberte si některé z nich a udělejte si prima výlet na Frýdlantsko.

"Poznávání Frýdlantska: muzea a tajný posel" nabízí návštěvu „klasických“ muzeí (Frýdlant, Nové Město pod Smrkem), skanzenů a expozic života na venkově (Jindřichovice pod Smrkem, Pertoltice, Raspenava, Černousy-Ves, Dolní Řasnice), expozic zaměřených na určité téma (Železniční muzeum ve Frýdlantě, Jizerskohorské technické muzeum v Bílém Potoce, Horolezecké muzeum v Hejnicích) nebo netradičního, komunitně založeného a vedeného muzea obce (Višňová). Některá muzea je možné poznávat hravou formou, s příběhem tajného posla vévody z Valdštejna.  Na děti a dospělé, kteří je do muzeí doprovodí, čekají sběratelské špendlíky – “placky” s motivy muzeí, originální omalovánky a hlavně zajímavé příběhy, které v muzeích najdou.

Informace, otevírací dobu muzeí (některá jsou přístupná jen v letní sezoně) a aktuální novinky: www.muzea-frydlantsko.cz.

Příloha

Fotogalerie

Žijící skanzen, autor: MAS Frýdlantsko

Žijící skanzen

 
Tajný posel, autor: MAS Frýdlantsko

Tajný posel

 
Tajný posel, autor: MAS Frýdlantsko

Tajný posel

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load