>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Navštivte zimní středisko Rokytnici nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou, autor: Infocentrum Rokytnice nad Jizerou

Krkonoše

Malebné horské městečko Rokytnice nad Jizerou se nalézá v západní části Krkonoš. Městu dominuje panorama Lysé hory a Kotle, které Vás nenechá na pochybách, že Krkonoše jsou nejvyšší české hory. Rokytnice leží v nadmořské výšce od 447 do 1.417 metrů a rozkládá se na území o rozloze 3.696 ha a má necelých 3.000 trvale žijících obyvatel.

Rokytnice nad Jizerou patří mezi největší lyžařská střediska celých Krkonoš.

Na hřebeny okolních kopců vede několik desítek lyžařských vleků a dvě moderní čtyřsedačkové lanové dráhy. Lanová dráha na Lysou horu je dlouhá 2.197 metrů a patří k nejdelším lanovkám v ČR. Zdejší sjezdové tratě patří mezi nejlepší a nejdelší v republice a jsou uměle zasněžovány. Pro snowboardisty je připraven snowpark s vlastním vlekem. Vášniví lyžaři mají možnost večerního lyžování. Velmi oblíbený je dětský park s pojízdným pásem ski carpet, díky kterému se mohou i ti nejmenší lyžaři pohodlně přepravovat. Jeden z areálů nabízí parádní zimní zábavu, kterou je snowtubing. Doprava do lyžařských center je zajištěna Skibusem, který je zdarma.

Rokytnice nad Jizerou je součástí lyžařské oblasti Skiregion.cz, kde je možné v rámci jednoho skipasu použít 6 lanových drah a 36 lyžařských vleků.

Pro vyznavače bílé stopy je tu dostatek kvalitně upravených běžeckých tratí.  Nachází se jak v blízkosti centra města (u kapličky, okolo Strážníku), tak ve vyšších polohách okolo Studenova nebo Dvoraček. Trasy navazují na „Krkonošskou lyžařskou běžeckou cestu“, která protíná celé Krkonoše – více než 500 km upravovaných tras, a dále navazují na Jizerskou magistrálu, což představuje dalších 115 km upravovaných tras.

Vybavenost střediska doplňují lyžařské školy, půjčovny, obchůdky, množství ubytovacích kapacit v hotelích, penzionech, apartmánech a v soukromí. Je zde několik útulných vináren, hospůdek, diskotéky, bary, restaurace a bistra. Všechna tato zařízení jsou připravena poskytnout Vám kvalitní služby a zpříjemnit Váš pobyt v Rokytnici nad Jizerou.

Fotogalerie

Rokytnice nad Jizerou Dvoračky, autor: Infocentrum Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou Dvoračky

 
Rokytnice nad Jizerou zima, autor: Infocentrum Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou zima

 
Rokytnice nad Jizerou panorama zima, autor: Infocentrum Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou panorama zima

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load