>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Podzimní vycházka na zříceninu hradu Zbirohy

Zřícenina hradu Zbirohy, autor: Luděk Antoš

Český ráj

Objevte málo navštěvovaná místa Českého ráje a vydejte se na příjemnou podzimní procházku z obce Michovka na zříceninu hradu Zbirohy. Výlet je dlouhý přibližně 4 km.

Zaparkujte na parkovišti přímo v obci Michovka a vydejte se po modré turistické značce, která vás po chvilce dovede do lesa až k rozcestí „U tůňky“. Odtud pokračujte po zelené na Zbirohy. Při vstupu do hradu si všimněte zbytku bašty a u paláce cisterny na vodu. Dodnes se zde dochovaly zbytky zdiva vysoké až 10 m a obytné místnosti pod severní zdí. Hrad je volně přístupný, a tak si užijete prozkoumání všech místností, které byly zčásti vytesány do skály.

Zpáteční cestou sejděte do obce Zbirohy, která je bezprostředně pod hradem. Odtud se po místní silničce (červená cyklotrasa) vydejte vlevo do mírného kopce až dojdete zpět na parkoviště Michovka.

 

Fotogalerie

Orientační mapka, autor: Jan Mertlík

Orientační mapka

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load