>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Na Ještěd lanovkou, na koloběžce dolů

Lanovkou na Ještěd, autor: Ing. Lenka Pešková

Jizerské hory

Web: www.kolobezkyjested.cz

Venku je krásné babí léto, tak co si ho ještě zpříjemnit výletem na Ještěd, ale trochu v netradičním stylu? Vyjeďte si až na vrchol Ještědu lanovkou a dolů se svezte na koloběžkách, které na vás čekají před budovou Horského hotelu Ještěd. Nebudete muset vůbec šlapat pěšky, krásně se svezete a určitě si užijete také spoustu legrace.

Přímo u Horského hotelu Ještěd se v současné době nachází půjčovna koloběžek, která nabízí několik typů tohoto dopravního prostředku, takže si vybere opravdu každý. Pokud se rozhodnete pro netradiční sestup, máte na výběr ze čtyř různě náročných tras. Některé vedou terénem, některé po silnici, některé jsou kombinací obojího.

Po projížďce kabinovou lanovkou na Ještěd a po prohlídce úchvatných výhledů do okolí a občerstvení může směle začít vaše jízda.

Dolů se svezte nenáročnou Červenou trasou neboli "rychlovkou". Je dlouhá 7 km a vede po silnici z Ještědu přes Výpřež ke spodní stanici lanovky. Rychlovka je vhodná pro ty, co mají rádi rychlou a pohodovou jízdu z Ještědu nebo se třeba jen potřebují rychle dostat ke svému autu na spodním parkovišti.

Rychlovka je také trasa, která vás zavede do nové indiánské střelnice, kde si můžete vy i vaše děti zastřílet z luků a tím si zpestřit jízdu z kopce.

Trasa je také určena pro rodiny s dětmi, kteří si chtějí bezpečně, v klidu a bez námahy užít jízdu z Ještědu na koloběžce. Koloběžkáři mysleli i na ty nejmenší, pro které mají připraveny dětské sedačky s nosností do 15 kg. Větší děti, které si netroufnou jet samy a na jízdu v sedačce jsou již velké, doporučujeme jízdu v tandemu na nášlapu před taťkou nebo mamkou. Trasa končí u kabinkové lanovky, nebo na parkovišti pod Ještědem u vašich aut. 

Fotogalerie

Mapka trasy rychlovka, autor: Koloběžky Ještěd

Mapka trasy rychlovka

 
Na koloběžce dolů z Ještědu, autor: Koloběžky Ještěd

Na koloběžce dolů z Ještědu

 
Lanovkou na Ještěd, autor: Ing. Lenka Pešková

Lanovkou na Ještěd

 
Horský hotel Ještěd, autor: Ing. Lenka Pešková

Horský hotel Ještěd

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load