>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Liberec

radnice, autor: Jirouš

Jizerské hory

Liberec

Telefon: +420 485 101 709, +420 485 243 111
E-mail: info@visitliberec.eu
Web: www.visitliberec.eu, www.liberec.cz

Proč přijet do Liberce a kam zamířit, až tu budete? My to víme. Čtěte a budete to vědět také…

Město obklopené horami

Ano, to Liberec opravdu je. A tak vlastně ani nezáleží, jestli k nám přijedete v létě nebo v zimě, protože hory mají své kouzlo prostě celoročně. Toulejte se po nich pěšky a objevujete množství rozhleden. Projíždějte se na kole od jedné přehrady k druhé. Užijte si v zimě na 200 km upravených běžeckých tratí či sjezdovky všech barev a tedy všech druhů obtížnosti. A kudy tam? Snadno, do Jizerek nebo k Ještědu vás pohodlně dovezou spoje MHD.

Množství atraktivit, které vás nadchnou

Kam s rodinou? Přece do zoo! Mezi zvířátky se dětem určitě bude líbit, a kdyby zlobily, vezměte je třeba mezi masožravky nebo obrovité píchající kaktusy do sousední botanické zahrady. Můžete jim také ukázat fantastickou kosmickou loď – horský hotel Ještěd – která je nad nočním Libercem krásně viditelná a kousek od ní najdete dokonce i Marťana. Svého strážce (rytíře) má také radnice, kterou si můžete prohlédnout s naším průvodcem a dále také…

Chytrá zábava pro děti i dospělé

Vyzkoušejte si v iQlandii přes 400 interaktivních exponátů, seznamte se v DinoParku s druhohorními příšerami, které se nejen hýbou, ale často také pořádně řvou, prověřte svůj důvtip v únikových hrách.  Udělejte radost i dětem! Nechte své mrňousky probádat svět chytrého hraní - iQpark a v létě s nimi zamiřte také do EKOParku, kde jsou přírodě tak blízko, že víc už to snad ani nejde.

Dobrodružství na každém kroku

Dvacet tisíc mil pod mořem. Přesně tak si připadáte v Aquaparku Centra Babylon, který je vyzdoben ve stylu příběhů Julese Verna. Nechce se vám potápět? Staňte se pilotem DC 9 – reálný letecký simulátor s kokpitem opravdového letadla najdete v libereckých Vratislavicích. V zimě zkuste ledolezení v horolezecké aréně na největší uměle zaledňované skále ve střední Evropě a když led roztaje, čeká vás tu napínavý drytooling nebo zajištěná stezka via ferrata. Probuďte v sobě závodníka! Kvílení pneumatik, rychlost, adrenalin, to je zážitek, jaký nabízí Motokáry Liberec. Anebo zkuste „nalovit“ mozaikové kočky v libereckých ulicích. Schválně, kdo jich objeví nejvíc?

Kolébka automobilismu

U nás to vše začalo! Libercem jezdil první vůz v Čechách a jeho majitel Theodor Liebieg dostal první řidičský průkaz v našich zemích. Pokud i vás zajímá všechno, co kola má, určitě navštivte Technické muzeum, kde najdete dopravní prostředky všeho druhu (automobily, kola, motorky, tramvaje, autobus i mašinu). Vynechat nemůžete ani Rodný dům Ferdinanda Porscheho s moderními expozicemi ve stylu 21. století. Jednoduše jsme skvělé místo pro všechny motoristické fandy. 

Tramvajový ráj

Nastupovat, jedeme! Ať už se v Liberci rozhodnete navštívit cokoli, pokud nepůjdete po svých, je téměř jisté, že se jimi svezete. Prakticky všechny turistické cíle totiž najdete na tramvajové lince, která vede skrz město, a při zvláštních příležitostech se u nás můžete svézt také tramvajemi historickými. Tramvaje vás dovezou až pod Ještědské sjezdovky, můžete se s nimi vydat i do sousedního města Jablonce nad Nisou. Liberec a tramvaje zkrátka patří k sobě.

Sousedům nadosah

Pouhopouhých 100 kilometrů nás dělí od Prahy a ještě blíž to tu máme k našim německým a polským sousedům. Pokud si tedy chcete udělat výlet do Trojzemí, budete to mít od nás opravdu kousek. Vydejte se za hranice všedních dní. 

Svatá stezka

Morový sloup zdobí mnohá města, ten náš ovšem není jen tak ledajaký. Autorem libereckého mariánského sloupu je totiž nejznámější barokní sochař Matyáš Bernard Braun! Vzácný sloup najdete v zahradě kostela Nalezení sv. Kříže, na trase stezky Via Sacra, která spojuje nejkrásnější sakrální místa v Trojzemí.

Sochařská díla

Pokud jste se jako malí schovávali pod stůl, v Liberci se vám to podaří zase. Zavzpomínejte si na dětství pod gigantickým stolem, který je kuriózní Zastávkou MHD od kontroverzního sochaře Davida Černého – čeká vás „Hostina obrů. Ostatně v našem městě vás nějaká socha překvapí téměř na každém rohu, pojďte je objevovat spolu s námi… 

Významní rodáci

V Liberci se narodil „Král komiků“ Vlasta Burian, král automobilových konstruktérů Ferdinand Porsche (rodný dům F. Porscheho) i král českých lidových písní Karel Vacek. Určitě budete znát i laskavé pohádky Otfrieda Preusslera „Malá čarodějnice“ nebo jeho pohádkový horor „Čarodějův učeň“. Ostatně i nemálo našich známých současníků pochází právě z Liberce – např. Oldřich Kaiser, Pavel Liška, David Švehlík apod. Tenhle výčet by byl opravdu dlouhý a my jsme za to rádi.

Filmové město

A přece se točí. A v Liberci se točí ostošet. Když budete při sledování filmů pozorní, můžete vidět naše město účinkovat v mnoha z nich. Omrkněte si filmovou vitrínu v radnici nebo si v létě projděte geniální stezku v Liberci, která je věnována skvělému seriálu Génius o Albertu Einsteinovi. Dívejte se a mějte přitom oči otevřené…

Na vaši návštěvu se těší a příjemnou dovolenou v naší obci mezi kopci přeje kolektiv Městského informačního centra Liberec.

Příloha

Otevírací doba


Fotogalerie

Liberec Radnice, autor: Shutterstock

Liberec Radnice

 
radnice, autor: Jakub Soukup

radnice

 
Ještěd, autor: Marek Šaroch

Ještěd

 
radnice, autor: Jirouš

radnice

 
Botanická zahrada Liberec, autor: Miloslav Studnička

Botanická zahrada Liberec

 
Zoo, autor: Zoologická zahrada

Zoo

 
Severočeské muzeum, autor: Severočeské muzeum

Severočeské muzeum

 
Oblastní galerie Liberec, autor: Libor Sváček

Oblastní galerie Liberec

 
Oblastní galerie Liberec - Lázně, autor: Oblastní galerie

Oblastní galerie Liberec - Lázně

 
Zámek Liberec, autor: Libor Sváček

Zámek Liberec

 
Ještěd, autor: Jakub Soukup

Ještěd

 
iQlandia, autor: iQLANDIA

iQlandia

 
Centrum Babylon, autor: Centrum Babylon

Centrum Babylon

 
Technické muzeum

Technické muzeum

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load