>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Až na vrchol Paličníku

Až na vrchol Paličníku, autor: Milan Drahoňovský

Frýdlantsko

Málokterý z jizerskohorských vrcholů by se mohl s Paličníkem rovnocenně utkat v pomyslné soutěži krásy. Paličník je zkrátka ten nejkrásnější. Jedná se o vyhlídkový skalní útes na západním úbočí krátkého hřbetu Klínového vrchu o nadmořské výšce 944 m, nacházejícím se mezi údolími Hájeného potoka a říčky Smědé nad obcí Bílý Potok. Ve zdejší oblasti je jednoznačnou dominantou a pro vás, turisté a návštěvníci Jizerských hor, je skvělým tipem, jak prožít hezké výletní odpoledne.

Nejsnazší cesta na Paličník je z Bílého Potoka po žluté turistické značce údolím Hájeného potoka.

Vrchol skály byl zpřístupněn již v roce 1902. Zasloužil se o to tehdejší Rakouský krkonošský horský spolek. Skalní vyhlídka byla vytvořena na dvou mohutných balvanech spojených můstkem se železným zábradlím. V roce 1992 byl zde farností v Hejnicích na svátek Povýšení sv. Kříže vztyčen velký dřevěný kříž, který je pro tuto oblast velmi typický. Z vyhlídky se nabízí pěkný výhled na protější vrchol Jizery, na širé údolí Smědé, na jehož konci lze spatřit zámek Frýdlant, a dále na Frýdlantské cimbuří. Za velmi hezkého počasí jsou odtud vidět i Krkonoše, a dokonce i nejvyšší česká hora Sněžka.

Příloha

Fotogalerie

Až na vrchol Paličníku, autor: Milan Drahoňovský

Až na vrchol Paličníku

 
Až na vrchol Paličníku, autor: Milan Drahoňovský

Až na vrchol Paličníku

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load