>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Cesta k sousedům

Cykloturistika v Lužických horách   lávka pod Klíčem

Lužické hory a Žitavské hory

Cyklotrasa vedoucí Lužickými horami z Nového Boru přes hranice do Žitavských hor a do Oybina.

Trasa Cesty k sousedům začíná v Novém Boru, odkud pokračuje ke Svoru a dále na Novou Huť, kde se potkává s trasou Hřebenovky.  Z Nové Huti pokračuje k vodní  nádrži Naděje přes Mařenice, obec známou svou lidovou architekturou. Z Mařenic míří do Heřmanic a až k hraniční uzávěře zvané Kammloch, kudy prochází  do německého lázeňského městečka Oybin. Celková délka trasy je 33,5 km. Trasa je v území proznačena pomocí směrovek s názvem Cesta k sousedům.

Po trase napříč Lužickými horami se můžete pokochat rozmanitými roubenými chalupami se sedlovými střechami, typickými pro zdejší kraj.  Podél trasy se dodnes zachovalo i několik hradních zřícenin – Milštejn, Rousínovský hrádek a Sokol. Z přírodovědných zajímavostí můžete navštívit chráněná území na vrchu Klíč a dále Rašeliniště Mařeničky a Jezevčí vrch.  Rozhlédnout se do kraje lze z vrchu Klíč nebo z německé rozhledny na Hvozdu.

V rámci českoněmeckého projektu byla na trase vybudována lávka přes silnici I. třídy I/13 z Nového Boru do Oybina. Trasa byla vybavena mobiliářem v podobě infotabulí s mapami a informacemi o místních zajímavostech, odpočinkovými místy, stojany na kola a ukazateli směru.

www.wegezumnachbarn.eu

Příloha

Fotogalerie

MC Michal Červený

MC Michal Červený

 
Logo - cesta k sousedům

Logo - cesta k sousedům

 
cesta k sousedům

cesta k sousedům

 
cesta k sousedům

cesta k sousedům

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load