>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Labská stezka

Labská stezka - logo

Krkonoše

Labská stezka sleduje tok Labe od pramene v Krkonoších přes Českou republiku až do Neměcka, kde se Labe vlévá do Severního moře.

Labská stezka začíná v Krkonoších, jednotné proznačení trasy pod číslem 2 začíná ve Vrchlabí. Pod tímhle číslem dále pokračuje přes Hostinné, Dvůr Králové, Kuks, Jaroměř, Smiřice do Hradce Králové. Na úseku z Kuksu přes Josefov do Hradce Králové byla vybudována  témař 26 kilometrů dlouhá nová cyklostezka po nejzajímavějších regionálních památkách (Hospital Kuks, kaple ve Smiřicích, pevnost Josefov)
Dále stezka sleduje tok Labe přes Pardubice,  Kolín, Nymburk, Mělník, Litoměřice a Děčín až do Hřenska. Na německém území  pokračuje až k ústí Labe do Severního moře v Cuxhavenu.

Celková délka Labské stezky  je 1 230 km, z toho cca 1/3 trasy vede přes Českou republiku  a 2/3  trasy přes Německo.

Trasa prochází horským terénem Krkonoš, rovinatým Polabím a dále mezi čedičovými kopci Českého Středohoří  a přes krajinu Labských pískovců míří na sever do Německa.

Čísla cyklotras, po kterých vede trasa (tzn. značeno v terénu):

č. 2 Vrchlabí, vlakové nádraží  – Kunčice nad Labem -  Hostinné - Horní Debrné a dále po toku Labe (dalčí vedení je již mimo dosah našeho map.portálu)

www.labskastezka.cz

Příloha

Fotogalerie

cykloznačka

cykloznačka

 
Labská stezka

Labská stezka

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load