>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Kaple Vzkříšení, Vratislavice

kaple Vzkříšení, autor: MIC Liberec

Jizerské hory

Tanvaldská 51
Liberec, 460 01

Web: farnost-vrat.rkc-lbc.cz

Kaple Vzkříšení ve Vratislavicích nad Nisou je moderní sakrální stavba, kterou najdete vedle římskokatolické fary jen malý kousek od kostela Nejsvětější Trojice. Je to jedna z mála nových sakrálních staveb na severu Čech, které byly postaveny ve druhé polovině 20. století.

Kaple byla postavena podle návrhu architekta Pavla Vaněčka a je součástí vratislavického pastoračního střediska. Základní kámen stavby posvětil v roce 1997 papež Jan Pavel II. při své jarní návštěvě České republiky a v témže roce bylo započato se stavbou. Tvoří celek dohromady s budovou staré fary a novou budovou. Na výzdobě kaple se podílela Iva Ouhrabková z Liberce, od které pocházejí předměty ze šamotu a dřeva: oltář, ambon, svatostánek a křtitelnice. Autorem obrazu Vzkříšení a vitráží je akademický malíř Petr Veselý z Brna. V sále se koná mnoho akcí od nejrůznějších setkání (Karneval, Mikulášská a mnoho dalších i soukromých akcí) až po výstavy a koncerty.


Příloha

Fotogalerie

kaple Vzkříšení, autor: MIC Liberec

kaple Vzkříšení

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load