>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Přírodní koupaliště Bedřichov

Přírodní koupaliště Bedřichov, autor: Barbora Berdychová

Jizerské hory

Bedřichov, 468 12

Telefon: +420 483 380 034
Web: www.bedrichov.cz

Typ zařízení: venkovní koupaliště

Přírodní koupaliště se nachází nedaleko stadionu a centrálního parkoviště v Bedřichově. Je umístěno v atraktivním prostředí nástupního místa do Jizerských hor. V těsné blízkosti je restaurace.

Prvotní myšlenka na zřízení koupaliště v Bedřichově spatřila světlo světa v roce 1931. Jejím autorem je  Reinhold Scholze. Již o rok později obecní kronika dokládá koupaliště v provozu.

Bedřichovské koupaliště pro návštěvníky bylo mimořádně zajímavé svou odlišnou polohou oproti jiným takovým zařízením, v době zničujících veder bylo u vodní plochy vysoko v horách příjemněji, naopak ve sněhovém období, když ve městech pod horami byla „nijaká“ zima, nahoře v Bedřichově mrzlo a koupaliště mohlo být využito jako kluziště. V roce 1933 například bylo zřízeno brouzdaliště pro děti, následující rok v létě byl na koupališti uspořádán úspěšný koncert. Na začátku roku 1938 zde byl uspořádán bruslařský kurs.

Sedmdesátá léta přinesla stavbu restaurace Dolina, která vznikla na základech původní prvorepublikové budovy. V osmdesátých letech pak koupaliště prošlo asanací, stále ale bylo středobodem zájmu rekreantů a turistů.

V současné době je koupaliště pravidelně ošetřováno a stále trvá jeho oblíbenost. A přestože již nejsou jeho břehy obsazeny takovým množstvím lidí jako před desítkami let, příjemné klima u přírodní, tmavě zbarvené vody z blízkých rašelinišť poskytuje žádaný odpočinkový prostor v horském prostředí a jen pár desítek metrů od tras Jizerské magistrály.
Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load