>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Hravé Krkonoše

Hravé Krkonoše, autor: Správa KRNAP

Krkonoše

Telefon: +420 499 405 744
E-mail: info@krkonose.eu
Web: www.krkonose.eu

Plánujete dovolenou v Krkonoších s dětmi? Je jisté, že malé dětské nožičky mohou těžko každý den zdolat náročnou túru. I tak ale můžete s celou rodinou prožít v Krkonoších příjemný čas plný zábavy, hraní a poznávání zajímavých míst. Díky zábavným hrám poznáte spolu s dětmi historii měst, navštívíte mnoho hezkých míst a ještě máte možnost vyhrát zajímavé odměny.

Zelené Krkonoše

Přírodní terénní hra byla vytvořena ve třech partnerských městech: v Jilemnici, Karpaczi a Kowarech. Hra je určena pro dospělé i děti, velké i malé hosty Krkonoš. Zapojte se do hry, podělte se o zábavu se svými blízkými, s rodinou i přáteli. Hra vám umožní aktivní poznání přírodních zajímavostí ve třech partnerských městech. Strávíte spolu čas, poznáte různá zákoutí, získáte atraktivní ceny.

Jak hrát:

  1. Navštivte informační centrum v Jilemnici, kde obdržíte herní plán s mapou a dozvíte se všechny potřebné informace.
  2. Navštivte všechny vyznačené body v mapě, do mapy obkreslete piktogramy umístěné na kameni v blízkosti dané přírodní zajímavosti za pomocí tužky.
  3. Po obkreslení všech piktogramů jděte zpět do informačního centra, kde obdržíte cenu.
  4. Pokud v sobě odkryjete touhu po objevování a zatoužíte se dozvědět o Krkonoších více, navštivte zbylá partnerská města: Karpacz a Kowary.
  5. Za obkreslení všech piktogramů v Jilemnici, Karpaczi i Kowarech obdržíte zvláštní ocenění. Nezapomeňte v některém z výše uvedených informačních center předložit k prokázání hrací karty s obkreslenými piktogramy ze všech měst.

Putování Krakonošovým královstvím

Navštivte zajímavá místa východní části Krkonoš, do cestovního glejtu sbírejte razítka a za 10 razítek si vyzvedněte odměnu. Pravidla, razidlová a výdejní místa a podrobné informace najdete na www.krakonosovokralovstvi.cz.

Hravé stezky ve Špindlerově Mlýně

Stezka stopaře

Krkonoše i přes svou relativně malou rozlohu oplývají neobvykle bohatou faunou. Z těch nejznámějších zvířátek, která v okolí Špindlerova Mlýna žijí, jsou liška obecná, srnec, jezevec lesní, jelen, kuna lesní, zajíc a prase divoké. A právě těchto sedm zvířátek budeme společně stopovat na naší Stopařské cestě. Start cesty je u dolní stanice lanovky na Pláň, kde si zakoupíte jízdenku, vyzvednete svou mapku a tužku. Vaším úkolem bude najít sedm bodů, na nichž najdete značky se stopami zvířátek, na které přiložíte pole v dolní části mapky a tužkou stopy vyšrafujete.

Průběh trasy: Horní stanice lanovky Svatý Petr - Rozcestník Nad Věřinou cestou - Vyhlídka nad Labskou přehradou - Odpočívadlo - Hotel Hromovka - Lanovka Hromovka - Dolní stanice lanovky Svatý Petr.

Více informací: www.skiareal.cz

Medvědí stezka

Chcete potkat medvědy? Pak jste na správném místě! Kde jinde než na Medvědíně byste na ně měli narazit. I když byl poslední medvěd žijící na české straně Krkonoš viděn roku 1726, několik jich tu s námi zůstalo. Někteří se jen tak vyhřívají na sluníčku, někteří chodí rádi na túry, jiní zase milují lyžování. Vydejte se na Medvědí stezku poznat našich sedm kamarádů! Váš výlet zahájíte na dolní stanici lanovky Medvědín, kde si zakoupíte medvědí jízdenku na lanovku, obdržíte tu mapku s popisem trasy a tužku, kterou budete potřebovat. Na vyznačené stezce hledejte na uvedených místech medvědí značky, na které přiložíte pole v dolní části mapky a tužkou medvědy vyšrafujete.

Průběh trasy: Horní stanice lanovky na Medvědín - Šmídova vyhlídka - Horní Mísečky - Bufet Stopa - Harrachova skála - Bobovka - Dolní stanice lanovky na Medvědín.

Více informací: www.skiareal.cz

Pohádková stezka Malou Úpou

Pohádková stezka malou Úpou aneb Putování Malou Úpou za Krkonošskými pohádkami Marie Kubátové. Čeká zde na Vás deset zastavení s pohádkami od této známé české spisovatelky. Pohádky jsou přeloženy do angličtiny, němčiny a polštiny. Jednotlivá zastavení jsou umístěna v lokalitě Malé Úpy a mají za úkol seznámit malé i velké návštěvníky této malebné horské obce nejenom s tvorbou paní spisovatelky, ale i s nádhernými místy a nezapomenutelnými výhledy, která by bez motivace mnohdy malé dětské nožky jen těžko zdolávaly.

V informačním centru získáte za malý poplatek brožurku a mapkou a s deseti políčky pro zakreslení reliéfových ornamentů. Ty se nachází na každém zastavení a vaším úkolem je ornament najít a překreslit tužkou či pastelkou do brožurky. Po správném zakreslení všech 10 stanovišť získáte opět na informačním centru za odměnu Maloúpský groš.

Trasa je dlouhá přibližně 17 km, její zdolání je však možné na několik okruhů.

Kontakt:

S Jetíkem po českých horách

Ke hře potřebujete Jetíkův cestovatelský pas. Dostanete ho zdarma v Jetíkových sběrných místech, nebo si ho můžete stáhnout a vytisknout. Pak už se svým cestovatelským pasem, řádnou výbavou, dětmi, rodiči, prarodiči nebo kamarády vyrazte do hor hledat Jetíkova razítkovací místa.

Na razítkovacím místě požádej o Jetíkovo razítko do svého pasu. Razítka ze stejných míst se v pase nesmí opakovat.

Za každých 7 razítek v pase dostanou soutěžící zaslouženou odměnu — originální Jetíkův  odznak. Za 7 razítek má barvu zelenou, za 14 razítek oranžovou a za 21 razítek červenou. Pokud navíc nasbíráte těchto 21 razítek ve třech různých českých horách, můžete váš cestovatelský pas odevzdat. Jetík potom bude z těchto pasů losovat a výherce odměňovat hodnotnými cenami.

Pravidla a kompletní seznamy razítkovacích a sběrných míst najdete www.jetik.info.

Fotogalerie

S Jetíkem po českých horách, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

S Jetíkem po českých horách

 
Zelené Krkonoše, autor: IC Jilemnice

Zelené Krkonoše

 
Pohádková stezka, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Pohádková stezka

 
Medvědí stezka, autor: Skiareál Špindlerův Mlýn

Medvědí stezka

 
Stezka stopaře, autor: Skiareál Špindlerův Mlýn

Stezka stopaře

 
Krakonošovo království, autor: Svazek Východní Krkonoše

Krakonošovo království

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load