>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Muzeum Eduarda Štorcha Lobeč

Muzeum E. Štorcha, autor: Kultura Mladá Boleslav

Máchův kraj

Lobeč 43
Lobeč, 277 36

E-mail: muzeumlobec@seznam.cz
Web: www.muzeumstorch.cz

Muzeum se nachází 4 km sv. od Mšena v prostorách bývalé měšťanské školy v prvním patře a je věnováno osobě spisovatele E. Štorcha a jeho tvorbě.

Muzeum se nachází v prostorách bývalé měšťanské školy v prvním patře, je rozloženo do dvou částí. První část seznamuje s osobou spisovatele Eduarda Štorcha, jsou zde ukázky jeho korespondence, zápisků o studiu, rodný list a jiné osobní dokumenty. Dále je zde k vidění expozice ze života pravěkých lidí – lov mamuta, obydlí pravěkých lidí, způsob opracování pazourků, způsob pohřbívání nebožtíků, ukázky skalních maleb. Druhá část seznamuje s ukázkami pazourků, které se našly na území obce Lobeč. Dále pak ukázky románů, které Štorch napsal, a především ukázky z jeho rodné obce – Ostroměři, jeho rodného domu. Muzeum je také vybaveno audiovizuální technikou, kde je promítána ukázka místa, kde Štorch v obci působil, kde je pochován, a kde se nacházejí místa, o kterých psal. Návštěvníci mají možnost se seznámit s dalšími osobnostmi obce, které tvoří neodmyslitelnou součást historie. Muzeum nabízí i možnost večerní prohlídky s osvětlením jednotlivých exponátů (plápolající oheň ve skále, svítící mamutí oči, mamutík v mlhavém oparu, nasvícení geologického naleziště atd.) s ukázkou audiovizuálních projevů pravěkých zvířat. Pro mateřské a základní školy či jednotlivé skupiny je připravena možnost i přenocování v prostorách muzea s touto ukázkou včetně promítnutí zfilmovaného románu od Eduarda Štorcha a dětských pohádek na dobrou noc.

Citace se souhlasem obce Lobeč - "www.muzeumstorch.cz".

Otevírací doba

Květen - Červen So - Ne 10:00 - 16:00
Červenec - Srpen St - Ne 10:00 - 16:00
Září So - Ne 10:00 - 16:00

Vstupné

Plné vstupné:60,00 CZK
Rodinné vstupné:120,00 CZK
Dětské vstupné:40,00 CZK pro děti do 15 let
Seniorské vstupné:40,00 CZK

Fotogalerie

Muzeum E. Štorcha, autor: Kultura Mladá Boleslav

Muzeum E. Štorcha

 
Muzeum E. Štorcha, autor: Kultura Mladá Boleslav

Muzeum E. Štorcha

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load