>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Poznejte hrad Valečov

Zřícenina hradu Valečov

Český ráj

GSM: +420 603 837 024
Web: www.bosen-obec.cz

Hrad Valečov tvoří jednu z dominant Českého ráje a je považován za jeden z našich nejkrásnějších skalních hradů. Najdete ho nedaleko města Mnichovo Hradiště, nad obcí Boseň. Během zimy je hrad otevřen o víkendech od 10.00 do 16.00 hodin, ve všední dny po telefonické dohodě.

Prohlídka zříceniny hradu Valečov je nevšedním zážitkem. Až k němu budete přicházet, získáte dojem, že doslova vyrůstá ze skal. Jeho podoba byla totiž silně ovlivněna pískovcovými skalami v nichž byl částečně vytesán a z části vystavěn.

První písemná zmínka o jeho majitelích je z let 1316 – 1318. Zděné základy na čtyřech skalních blocích pocházejí z období kolem roku 1450 a obklopoval je parkán (hradba), hospodářský dvůr a dvě podhradí.

Vstupní expozice hradu vám představí výstavku archeologických nálezů ze sbírek muzea v Mladé Boleslavi.

V blízkosti hradu stojí za návštěvu skalní světničky, jejichž původními obyvateli už byli lidé hradištní v 8. až 10. století. Od roku 1866 tam pak dočasně sídlili chudí lidé.
 
I hrad Valečov si vybrali filmaři k natáčení známých pohádek a filmů. Například se zde natáčela pohádka RumplCimprCampr, Dešťová víla, Lotrando a Zubejda nebo filmy Poklad hraběte Chamaré či Slavné historiky zbojnické.

www.bosen-obec.cz

Příloha

Otevírací doba

--

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load