>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Krkonošská muzea ve Vrchlabí – o Krakonošovi, řemeslech a vývoji Krkonoš

Historické domky, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Krkonoše

Husova 213
Vrchlabí, 543 01

Telefon: +420 499 456 761
E-mail: his@krnap.cz
Web: www.krnap.cz

Správa Krkonošského národního parku provozuje síť muzeí, jejichž posláním je dokumentace minulosti i současnosti tohoto horského regionu, zachování jejich dokladů pro budoucnost a zpřístupňování nejširší veřejnosti. Přírodní, historické a kulturní dědictví Krkonoš tato muzea představují také prostřednictvím krátkodobých výstav, doprovodných programů a dalších tematických akcí. Přijměte naše pozvání k jejich návštěvě.

1. Krkonošské muzeum v augustiniánském klášteře

Muzeum umístěné v krásných prostorech kláštera z 18. století nabízí dvě stále expozice:

  • "Kámen a život" je moderní audiovizuální expozice. Její návštěvník vstupuje na jeviště velkolepého divadla, kde na ploše téměř 1 000 m2 se ke společnému účinku spojují zvuk, světlo a scéna. Hudba a charakteristické zvuky přírodních živlů umocňují výklad profesionálního komentátora, který je doplňován a aktualizován průvodci během daného programu.
  • Stálá výstava "Člověk a hory" o historii osídlování Krkonoš je v křížové chodbě augustiniánského kláštera. Výstava sleduje nejzávažnější složky působení člověka na horskou přírodu od počátku doby historické až do konce 19. století a v části zachycující život "lidu krkonošského" až do let třicátých a čtyřicátých našeho století.

Více informací ZDE 

2. Čtyři historické domky

Soubor čtyř štítových domů patří mezi nejstarší lidové stavby v Krkonoších a je vzácným pozůstatkem původní městské zástavby. Nachází se zde několik stálých expozic, například výstava o historii města či expozice "Z tvorby krkonošského lidu" pojednávající o původních krkonošských řemeslech. Navštívit můžete také krásnou krkonošskou půdu plnou zajímavých věcí, nechybí postavičky Krakonoše ani pohyblivý betlém. Pro veřejnost je organizováno mnoho zajímavých akcí.

Více informací ZDE

Fotogalerie

Krkonošská muzea ve Vrchlabí, autor: Správa KRNAP

Krkonošská muzea ve Vrchlabí

 
Krkonošská muzea ve Vrchlabí, autor: Správa KRNAP

Krkonošská muzea ve Vrchlabí

 
Historické domky, autor: Správa KRNAP

Historické domky

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load