>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Do Krkonoš bez lyží

Na sněžnicích v Krkonoších, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Krkonoše

Telefon: +420 499 405 744
E-mail: info@krkonose.eu
Web: www.krkonose.eu

Co se dá dělat v zimě na horách? Přeci lyžovat. Ale to už dávno není celá pravda. Užít si můžete na saních, v ledovém a nerezovém korytě i u talíře. Ne každý je lyžař, a přesto české hory miluje. Ne každý chce na lyžích strávit vždy celý a každý den své dovolené. Proto vám přinášíme několik tipů, co zažít během 7 dnů v Krkonoších, aniž byste nazuli lyžáky.

Den 1. Sáňkování je zase v módě

Vzhledem k bohaté sněhové nadílce si lze v Krkonoších jízdy na saních užít podle libosti. Jezdí se tu z pořádných kopců a udržované cesty jsou delší než ty největší sjezdovky. Navíc je sáňkování vítanou kratochvílí. Děti se mohou vyřádit s dospělými. A tak se nebojte jim svěřit řízení. Cesty jsou vesměs bez záludností a extrémně prudkých míst.

Černohorská cesta v Janských Lázních

Sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn 

Den 2. V ledovém korytě

Vyzkoušejte snowtubing! Jízda v ledovém korytu na speciálně upraveném člunu vám pořádně zvedne adrenalin. Z kopce se svezete, řídit nemusíte, protože to ani nejde, a do kopce se vyvezete díky speciálnímu vleku. Máte také možnost zažít jedinečnou atmosféru večerních jízd na osvětlené dráze.

Snowtubingové areály jsou k dispozici v lokalitách Špindlerův Mlýn pod hotelem Olympie ve Svatém Petru nebo na Bedřichově u Hradečanky, Vysoké nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou, Vrchlabí, Žacléř, Strážné nebo na Benecku.

Více informací ZDE

Den 3. V korytě nerezovém

Nejen na sněhové dráze se dá zažít pořádná jízda. Jízda na bobu na terénních zlomech je díky účinnému brzdnému systému možná i v zimním období a umožní každému zvolit optimální rychlost i styl.

Bobové dráhy jsou pro vás připraveny ve Špindlerově Mlýně, v Harrachově, Peci pod Sněžkou i Mladých Bucích.

Více informací ZDE

Den 4. Lana s vámi budou dělat divy

Pokud nejsou lana zmrzlá, můžete i v zimě vyzkoušet obří houpačku či lanový park. První prověří odolnost vašeho žaludku, druhé potom váš svalový aparát a také odvahu. Přesto má většina lanových parků více úrovní a je tudíž možné dorazit i s šikovnými ratolestmi.

Více informací ZDE

Den 5. Procházka na sněžnicích

Chcete – li se v zimě projít po krkonošských hřebenech a běžky vám nic neříkají, zkuste sněžnice. Nejrozšířenější jsou turistické modely do horských podmínek. Mohou být s duralovým rámem a výpletem nebo celé z odolného plastu. Vázání je řešeno od nejjednodušších v podobě přezek a řemínků až po vázání podobné snowboardovému. Sněžnice mají pod špičkou a patou boty ozubení, které se zakusuje do sněhu a zabraňuje uklouznutí. Chůze na nich není složitá, jen je třeba zvyknout si na širší a delší krok.

Den 6. Mushing

Máte rádi psy, zimní krajinu a netradiční pohled na Krkonoše? Pokud ano, vyzkoušejte nevšední zážitek, jízdu se psím spřežením na vrcholky našich nejvyšších hor. Zakusíte nadšení ze společné práce člověka a psa a zjistíte, že je to pro všechny zábava.

Den 7. Zasloužený odpočinek

Po fyzicky namáhavém týdnu si zasloužíte chvilku relaxace. Nechte se rozmazlit v některém z krkonošských wellness center, zajděte do solné jeskyně, na masáž nebo do sauny. Vaše tělo to jistě ocení. A pokud vám z toho nicnedělání vyhládne, ochutnejte alespoň jednu z vyhlášených krkonošských specialit. Co třeba sejkory, kyselo nebo pivo z místních pivovarů?

Více informací ZDE a ZDE

Fotogalerie

Relaxpark v Peci pod Sněžkou, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Relaxpark v Peci pod Sněžkou

 
Snowtubing ve Špindlerově Mlýně, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Snowtubing ve Špindlerově Mlýně

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load