>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Zámek Bad Muskau

Bad Muskau

Oberlausitz

Neorenesanční zámek v srdci Horní Lužice.

V letech 1815 - 45 realizoval v Bad Muskau ambiciózní projekt kníže Hermann von Pückler-Muskau, založil podél řeky Nisy rozlehlý krajinný park. Tento park, který byl v roce 2004 zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, se rozkládá z jedné třetiny na německém a ze dvou třetin na polském území.  Dodnes je největším přírodním parkem střední Evropy vybudovaným v anglickém stylu a nejznámější pamětihodností Lužice. Kromě protékající řeky se v něm nachází řada nádherných jezer a staveb, výraznými objekty jsou zámek, konírna a vozovna, oranžérie a také dvojitý most na Jeanettin ostrov.

Zámek v srdci parku byl postaven v polovině 18. století, ale na konci druhé světové války byl do základů vypálen. Obnova zámku i parku začala v 90. letech 20. století a v současné době je téměř dokončena. Neorenesančnímu zámku vévodí dvě věžové kupole, z té jihozápadní, z vyhlídkové plošiny ve výšce 35 metrů, je možné si celý zámecký park prohlédnout z ptačí perspektivy. Ve dvou patrech jižního zámeckého křídla je instalována pozoruhodná výstava „Pückler! Pückler? Prostě neuvěřitelné!“, která dokumentuje životní dílo knížete von Pückler-Muskau. V blízké oranžerii jsou pořádány koncerty a výstavy.

Příloha

Otevírací doba

Leden - Březen Po - Pá -
Po - Pá 8:00 - 14:00

Vstupné

Výklad v cizím jazyce: angličtina
Služby a vybavení: parkoviště

Fotogalerie

Schloß Bad Muskau   Wuttke Lothar

Schloß Bad Muskau Wuttke Lothar

 
Schloß Bad Muskau   Wuttke Lothar

Schloß Bad Muskau Wuttke Lothar

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load