>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Vycházkový okruh k Nístějce

Vycházkový okruh k Nístějce, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Krkonoše

Pěšky se vydejte po žluté značce z náměstí ve Vysokém nad Jizerou, přes Márynkův kříž - Dykovu skálu ke zřícenině hradu Nístějka. Dále pokračujete na rozcestí pod Nístějkou, přes Jilem na koupaliště, odtud na rozcestí nad koupalištěm zpět do Vysokého nad Jizerou.

Trasa s maximálním výškovým rozdílem 270 metrů je za příznivého počasí sjízdná i pro horská kola. Měří 12,5 km. Můžete si ji ukrátit. Od rozcestí pod Nístějkou se vydáte po převážně asfaltové cyklotrase číslo 4295 do Vysokého nad Jizerou. Pak měří 9,5 km. Dominantu Náměstí JUDr. K. Kramáře ve Vysokém nad Jizerou tvoří budova školy z roku 1882. V domě č.p. 10 se 27. prosince 1860 narodil významný politik JUDr. Karel Kramář. Od roku 1925 stojí u parku Divadelní budova Krakonoš stejnojmenného spolku divadelních ochotníků. Od roku 1971 se tu konají národní přehlídky divadelních souborů. Hrad Nístějka byl založen koncem 13. století, či v 1. pol. 14. století. Asi po roce 1460 byl hrad připojen k Navarovu. Pravděpodobně někdy v té době vyhořel a zpustl. 

Fotogalerie

Vycházkový okruh k Nístějce, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Vycházkový okruh k Nístějce

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load