>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Přechod Zlaté stezky Českého ráje - 7. den

Prachovské skály

Český ráj

Alternativní úsek: Jičín – Prachovské skály – Jičín (16 km)

Průběh trasy:
JIČÍN – Holín – Prachov – Turistická chata – Horní Lochov – Brada – Kbelnice – JIČÍN

Alternativní trasa:
JIČÍN – Holín – Prachov – Turistická chata – Horní Lochov – Nadslav – Staré Hrady – Libáň (možnost návratu do Jičína autobusem) 23 km

Náročnost a délka trasy: v prostoru Prachovských skal jsou na většině stezek schody a strmá stoupání či klesáni, jinde nenáročné

Popis trasy:

Prachovské skály dnes, na rozdíl od minulosti, neleží na Zlaté stezce. Abychom je ale na Zlatou stezku alespoň pomyslně vrátili, neboť je rozhodně při našem putování nelze vynechat, připravili jsme alternativní trasu, která nás tam zavede. Pokračujme tedy z Jičína po červené značce do osady Prachov a dále až k Turistické chatě. Ve vlastních Prachovských skalách je řada okruhů, většinou s úzkými průchody mezi skalami po strmých schodech a je na každém návštěvníkovi, jak dlouhou a náročnou trasu si vybere. Zpět se vrátíme například po modré či zelené přes Bradu a Kbelnici do Jičína. Kromě skal si můžeme povšimnout i řady pomníků z prusko-rakouské války, jejíž bitva zde v roce 1866 probíhala.

Alternativní trasa Z Prachova do Libáně:

Když v roce 1886 Václav Durych začal používat pojem „český ráj“ (opravdu tehdy ještě s malým „č“), vymezil jej na jihu až k Libáni. Pokud bychom z Prachova od Šikmé věže pokračovali po červené značce, dovedla by nás kolem vrchu Svatá Anna s kaplí k ostruženským rybníkům a přes Nadslav a Batín až ke Starým Hradům (hrad a zámek Staré Hrady – nabídka pro rodiny s dětmi) a do Libáně. Jižně od Libáně kopečky končí a krajina navazuje na úrodné Polabí.


Příloha

Fotogalerie

Mapa - 7. den, autor: ing. Jan Mertlík

Mapa - 7. den

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load