>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Přechod Zlaté stezky Českého ráje - 3. den

Zřícenina hradu Trosky

Český ráj

Úsek Libošovice – Trosky – Hrubá Skála – Turnov (23 km)

Průběh trasy:
LIBOŠOVICE – rozcestí U Přibyla – Podsemínský mlýn – Nebákov – Troskovice – Vidlák – zámek Hrubá Skála – hrad Valdštejn – TURNOV

Náročnost trasy: Úsek pouze s krátkými strmějšími úseky.

Popis trasy:

Z Libošovic červená značka klesá do údolí Žehrovky. Proti jejímu proudu přes Podsemínský mlýn dojdeme na Nebákov. Zdejší mlýn má sice barokní podobu, ale stojí zde nejméně od 15. století. Po kamenné cestě vystoupáme na plošinu, nad kterou se vypíná symbol Českého ráje – zřícenina hradu Trosky. Mineme tábořiště Svitačka a vystoupáme k restauraci pod zříceninou. Pokud chceme navštívit hrad, uděláme krátkou odbočku po modré turistické značce (cca 500 m do kopce).

Pak pokračujeme po červené značce opět přes Podtrosecká údolí k rybníku Vidlák (výletní restaurace, tábořiště). Další zastávkou je zámek Hrubá Skála. Původní hrad byl přestavěn na zámek, ve kterém je dnes čtyřhvězdičkový hotel s wellness. Turisté zde mohou vystoupat na vyhlídkovou věž.

Zlatá stezka pokračuje přes Arboretum Bukovina (jedna z nejstarších sbírek dřevin a jedna z prvních pokusných ploch na pěstování severoamerických dřevin ve střední Evropě) a vyhlídky na Hruboskalské skalní město až k hradu Valdštejn. Od hradu pokračujeme na rozhlednu Hlavatice. Tato skalní vyhlídka je přístupná po kovovém schodišti a nabízí krásný rozhled na Turnovsko a Ještědsko-Kozákovský hřbet, za kterým jsou vidět vrcholy Jizerských hor. Pod vyhlídkou se nacházejí první domy patřící k městu Turnov.

Turnov je turistickým centrem celé oblasti se širokou turistickou nabídkou. Již od nepaměti k tomuto městu patří výroba šperků a zpracování drahých kamenů. A tato tradice zde žije dodnes – můžete zde navštívit například Galerii Granát, kde lze spatřit ukázku šperků z českých granátů. Turnov se širokou nabídkou ubytovacích i stravovacích služeb je skvělým místem pro přenocování. 

Fotogalerie

Mapa - 3. den, autor: ing. Jan Mertlík

Mapa - 3. den

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load