>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Hradní zříceniny Mladoboleslavska

Zřícenina hradu Zvířetice

Český ráj

Asi nejznámější poutník po českých hradech, básník Karel Hynek Mácha, si do svého skicáře zakreslil během svých cest nejednu malebnou hradní zříceninu. Třeba na území Mladoboleslavska to byla zřícenina hradu Michalovice, která se nachází na samém prahu města Mladá Boleslav a jejíž mocná věž je šikmá tak výrazně, že je to viditelné i na kilometr daleko. Přesto je na věž zříceniny hradu Michalovice možné bezpečně vystoupat a kochat se širokým výhledem na údolí řeky Jizery.

Rozsáhlá je zřícenina hradu Zvířetice, kterou najdete u Bakova nad Jizerou. Pozorný návštěvník odhalí mnoho zachovaných architektonických detailů, včetně gotických a renesančních portálů a ostění.

Navštívíte-li zříceninu hradu Valečov u Mnichova Hradiště, který je považován za jeden z nejkrásnějších skalních hradů u nás, určitě se nezapomeňte porozhlédnout i po jeho okolí. Pod hradem se totiž dochovaly romantické skalní světničky, které se kdysi staly obydlím chudých.

A od hradu Valečov je to již blízko k pozůstatkům dalšího ze skalních hradů, k Drábským světničkám, které poskytují překrásný výhled na Příhrazské skály a jejich okolí. Na Mnichovohradišťsku stojí také malebná zřícenina hradu Zásadka, kde jsou k vidění již pouhé zbytky příkopů, hradeb a zdí původního zámku.

Příloha

Fotogalerie

Zřícenina hradu Michalovice

Zřícenina hradu Michalovice

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load