>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Do údolí říčky Bobravy naučnou stezkou Údolí pod Klíčem

Jezírko ve Svoru

Lužické hory a Žitavské hory

Pod úpatím hory Klíč - nepřehlédnutelné dominanty Novoborska je překrásné údolíčko říčky Bobravy s tajemnými zákoutími.

Jedním z tajemných zákoutí je jezírko aneb lesní rybník, který se nachází západně od obce Svor, v údolí říčky Bobravy. Romantické prostředí uprostřed lesů dokresluje hora Klíč v pozadí. Rybník o výměře necelého hektaru slouží jako přírodní koupaliště. Podél rybníku vede naučná stezka Údolí pod Klíčem a modrá turistická značka. Výlet lze uskutečnit také na kole, neboť nedaleko vede cyklotrasa č. 3054.

Naučná stezka Údolí pod Klíčem

Naučná stezka Údolí pod Klíčem byla slavnostně otevřena v roce 2007. Byla vybudována severně od hory Klíč v Lužických horách - v údolí mezi obcemi Kytlice a Svor. Přístupná je nejlépe ze Svoru po modré turistické značce a dlouhá je asi 2 km. Vede z větší části po lesní silničce, která je vhodná pro turisty i cyklisty. Naučná stezka seznamuje nejen s krásami okolní přírody, ale také radí, jak se v takovém prostředí chovat. Z šesti informačních panelů se lidé dozvědí, jaké stromy se zde nacházejí, kde mohou narazit na užovku, zahlédnout králíčka obecného nebo sýkoru uhelníčka, že v mokřadech žijí čolci a že v okolí roste jaterník.

Fotogalerie

Jezírko ve Svoru

Jezírko ve Svoru

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load