>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Křížem krážem Maloskalskem

Suché skály

Český ráj

Malá Skála leží v hlubokém údolí řeky Jizery, pod svahy Suchých skal, Vranovského hřbetu a Sokola. Je významným a oblíbeným rekreačním střediskem a východiskem cest do Českého ráje. Pro svou rozmanitost je nazývána perlou Českého ráje.

Na Malé Skále si přijdou na své cyklisté, nadšenci pro pěší turistiku, vodáci, rodiny s dětmi a v neposlední řadě horolezci, kteří rádi zdolávají vrcholy Suchých skal. Pokud máte rádi adrenalin, zajděte do lanového centra nebo využijte některou z nabídek půjčoven lodí či koloběžek. Splutí řeky Jizery či sjezd z kopců na koloběžce ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek. Na koloběžce se můžete projet i po stezce Greenway Jizera, která spojuje Malou Skálu s nedalekou obcí Líšný.

Nebo se vydejte pěšky do kopců na pravém břehu řeky Jizery. Přejdete lávku přes řeku a vystoupáte k vyhlídce na Pantheonu. Přes Vranovský hřeben se dostanete po červené značce až ke zřícenině hradu Frýdštejn, který se stal sídlem čarodějnic v oblíbené české pohádce „O princezně Jasněnce a létajícím ševci“. Z Frýdštejna se můžete vydat po červené značce a projít skalami Drábovny až na rozcestí, odkud se po modré značce dostanete zpět na Malou Skálu k Boučkovu statku. Zde si můžete dát ve stylové hospůdce oběd a v prvním patře navštívit galerii Josefa Jíry.

A pokud budete mít ještě dostatek sil, tak se od Boučkova statku vydejte po modré značce vzhůru k maloskalské dominantě – k Suchým skalám. A pak, podél jejich úpatí, pokračujte do Besedic a odtud přes skalní labyrinty Kalich a Chléviště zpět na Malou Skálu.

Příloha

Fotogalerie

Suché skály

Suché skály

 
Kalich - Chléviště

Kalich - Chléviště

 
Pantheon

Pantheon

 
Pantheon

Pantheon

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load