>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Za rozhlednou Žalý

Žalý

Krkonoše

Benecko 94
Benecko, 512 37

Žalý, Žalý, Žalý, přepěkný jsi v dáli. Když však mrak tě halí, by tě ďasi sprali. Nezapomeňte při svých výletech do Krkonoš na jedinou kamennou, krkonošskou rozhlednu a neochuďte se tak o jedinečné pohledy do vzdáleného okolí.

Kamenná rozhledna se tyčí více než sto let na vrcholu hory Žalý. K populární vyhlídce se nejpohodlněji dostanete sedačkovou lanovkou z areálu Herlíkovice. Další možností je pohodlná nedlouhá procházka přímo z Benecka.

U zrodu rozhledny na Žalém stál německý klub turistů. Na 1019 metrů vysokém krkonošském vrcholu nejdříve postavili dřevenou vyhlídku, kterou v roce 1889 nahradila ocelová konstrukce. V roce 1892 dal hrabě Jan Harrach rozhledně dnešní kamennou podobu.

Osmnáct metrů vysoká stavba nabízí jeden z nejkrásnějších panoramatických rozhledů v Krkonoších. Při jasném počasí ze Žalého uvidíte Kotel, mohylu Hanče a Vrbaty na Zlatém návrší, Medvědín, Černou horu i Sněžku. Výhled do vnitrozemí nabízí siluety Ještědu, Bezdězu, Ralska, Trosek i Zvičiny.

Příloha

Otevírací doba

Po - Ne 10:00 - 18:00
Vyhlídkový ochoz zůstává uzavřen jen při velmi špatných povětrnostních podmínkách.

Vstupné

Plné vstupné:30,00 CZK
Dětské vstupné:15,00 CZK pro děti do 12 let
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load