>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Kudy kam na Turnovsku

Dlaskův statek, autor: Archiv TPCR

Český ráj

Jste v Českém ráji poprvé a nevíte, kde s poznáváním tohoto krásného kraje začít? Co třeba přímo v jeho srdci – ve městě Turnově? Jako první nasměrujeme vaše kroky do Muzea Českého ráje, kde se seznámíte nejen s historií Turnovska, ale prohlédnete si také mineralogickou expozici, Klenotnici či archeologické nálezy…

Z muzea můžete pokračovat po Zámecké naučné stezce do Dolánek, kde se nachází roubený Dlaskův statek, který je skvostnou ukázkou tradiční lidové architektury. Odtud to nebudete mít daleko na zámek Hrubý Rohozec, který byl postaven na Skále nad řekou Jizerou a jeho interiéry jsou prezentovány v původní podobě ze 30. let 20. století. Uvidíte zde mimo jiné pokoje šlechty i služebnictva, kapli Nejsvětější Trojice a můžete relaxovat v krásném zámeckém parku.

Podél Jizery se příjemnou procházkou dostanete zpět do centra města, kde se nachází bývalá židovská čtvrť a synagoga, která přežila, ukryta mezi domy, II. světovou válku i období komunismu. V roce 2008 se dočkala rekonstrukce a dnes tak můžete obdivovat její nádherný interiér.

Okolí Turnova zve k příjemné procházce v krásné přírodě. Po červené turistické trase dojdete ke skále Hlavatice, která vás po výstupu odmění krásným výhledem na Turnovsko. A odtud je to již jen malý kousek ke hradu Valdštejn a do Hruboskalského skalního města.

Po červené trase, ovšem severním směrem, z Turnova dojdete k dalšímu skalnímu městu – Klokočským a Betlémským skalám. Výlet vám zpestří skalní vyhlídky. Dobrodružné povahy se mohou podívat do jeskyně Postojná a určitě nezapomeňte navštívit zříceninu skalního hradu Rotštejn, v jehož okolí se natáčela známá a oblíbená pohádka „S čerty nejsou žerty“.

A pokud vás zajímá, jaké další filmy a pohádky se v Českém ráji natáčely, zde najdete přehled:

http://www.ceskyrajdetem.cz/cs/za-filmem-a-pohadkou-do-ceskeho-raje/filmova-mista/

Příloha

Fotogalerie

Hrubý Rohozec, autor: Archiv TPCR

Hrubý Rohozec

 
Synagoga Turnov, autor: Archiv TPCR

Synagoga Turnov

 
Hruboskalsko, autor: Archiv TPCR

Hruboskalsko

 
Hrad Valdštejn, autor: Archiv TPCR

Hrad Valdštejn

 
rozhledna Hlavatice, autor: Archiv TPCR

rozhledna Hlavatice

 
Klokočské a Betlémské skály, autor: Archiv TPCR

Klokočské a Betlémské skály

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load