>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Kolem Josefodolské přehrady na Královku

Liščí bouda na Kristiánově

Jizerské hory

Jizerské hory lákají spoustou odpočinkových procházek. Vydejte se na obhlídku úchvatné přírody a projděte se po Jizerkách po nenáročné cestě s dobrým povrchem a malým převýšením. Je tu pro Vás tip na výlet procházkou kolem Josefodolské přehrady přes Kristiánov, Novou Louku až na Královku.

Vyrazit na túru je nejlepší od Hrabětic z parkoviště u kapličky širokou asfaltovou silnicí. Cesta pokračuje lesem k hrázi Josefodolské přehrady na Kamenici. Poté začne asfaltka asi po kilometru klesat a  před Vámi se objeví hladina vodní nádrže Josefův Důl. Je to nejrozsáhlejší vodní dílo Jizerských hor a  z výšky je na vodní nádrž opravdu překrásný pohled. Toto vodní dílo zásobuje pitnou vodou Liberecko a Jablonecko. Po chvíli chůze se před Vámi objeví přehradní hráz. Zabočte na ni a přijdete na skalnatý ostroh se třemi domy, které jsou sídlem správy Josefodolské přehrady. Nachází se tu také informační panel se zajímavými údaji o přehradě a její stavbě.

Dále můžete pokračovat na druhou hráz, na jejímž konci se k  cestě přidá žlutá turistická značka, která vede z Josefova Dolu. Kráčejte po této žluté značce až na konec přehrady, kde se před Vámi ukáže rozcestí. Zabočíte vpravo do lesa, pořád po žluté turistické značce. Tudy dojdete k bývalé osadě Kristiánov aneb slavné sklářské osadě, založené roku 1775. Výroba skla tu byla až do roku 1882. Ze sklářské osady zbylo už jen jedno stavení, které bylo po rekonstrukci přeměněné na muzeum s expozicí sklářství a přírody Jizerských hor, kterou si můžete prohlédnout. Poté pokračujte po modré turistické značce na Novou Louku.  Na Nové Louce uvidíte tmavou budovu s věžičkou – lovecký zámeček Nová Louka, kde se scházejí všichni turisté díky velmi oblíbené restauraci.

Z Nové Louky je možné vyrazit po žluté turistické značce na rozhlednu Královka.  Jedná se o 24 m vysokou rozhlednu, ze které se Vám naskytne úchvatný pohled na Jizerské hory a Krkonoše. U rozhledny  se nachází také restaurace.  Poté dojdete po zelené turistické značce zpět do Hrabětic.


Příloha

Fotogalerie

Liščí bouda na Kristiánově

Liščí bouda na Kristiánově

 
lovecký zámeček Nová Louka

lovecký zámeček Nová Louka

 
Josefodolská přehrada

Josefodolská přehrada

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load