>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Vydejte se po stopách skalních měst

Prachovské skály

Český ráj

Jedním z hlavních důvodů, proč je Český ráj turisty tolik vyhledávaným a oblíbeným turistickým cílem, jsou jeho unikátní pískovcová skalní města. K nejznámějším, nejrozlehlejším a horolezci velmi oblíbeným skalním oblastem patří Hruboskalské skalní město, které se rozkládá jižně od města Turnova a je charakteristické svými impozantními věžemi dosahujícími výšky až 55m a romantickými údolími...

Po hřebenové cestě vede Zlatá stezka Českého ráje s řadou vyhlídkových míst jako je Mariánská vyhlídka, vyhlídka Na Kapelu, vyhlídka U Lvíčka či rozhledna Hlavatice. Pod Mariánskou vyhlídkou vznikl symbolický hřbitov zahynulých horolezců.

V oblasti Hruboskalska můžete navštívit jeden z nejstarších hradů Českého ráje – hrad Valdštejn, nebo se podívat na vyhlídkovou věž zámku Hrubá Skála.

Další významnou a turisty velmi navštěvovanou skalní oblastí jsou Prachovské skály nacházející se nedaleko města Jičína. Patří k nejstarším z přírodních rezervací v České republice. Skalní věže, které zde dosahují výšky až 40m, jsou rovněž častým cílem horolezců. I v této oblasti se nacházejí četné skalní vyhlídky. Na severozápadním okraji Prachovských skal najdete zříceninu volně přístupného skalního hradu Pařez.

Perlou Českého ráje je severnější Maloskalsko. Výrazný Vranovský hřeben a Suché skály jsou pozůstatkem obrovské kry, kterou alpsko-karpatské vrásnění vyzdvihlo a postavilo do kolmé polohy. Úzký skalní masiv na pravém břehu Jizery byl ve středověku využit jako základ obranných hradů Vranov (Pantheon) a Frýdštejn, jejichž dochované pozůstatky jistě stojí za návštěvu.

Fotogalerie

Hruboskalsko - Mariánská vyhlídka

Hruboskalsko - Mariánská vyhlídka

 
Vyhlídka U Lvíčka - Hruboskalsko

Vyhlídka U Lvíčka - Hruboskalsko

 
Maloskalsko

Maloskalsko

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load