>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Bělá Cup - Beachhandball

Plážová házená - atmosféra

Máchův kraj

U Koupaliště 531
Bělá pod Bezdězem, 294 21

GSM: +420 608 332 260, +420 603 181 104
E-mail: srbav@seznam.cz, M.Hrib@seznam.cz
Web: www.plazovka.cz

Víkendový turnaj plážové házené v příjemném prostředí Městského koupaliště v Bělé pod Bezdězem. Celou akci doprovází bohatý kulturní program s ohňostrojem.

Každoročním sportovním lákadlem se v Bělé pod Bezdězem stal turnaj v plážové házené, který se pravidelně koná na přelomu června a července v areálu přírodního koupaliště města Bělé pod Bezdězem. Plážová házená je venkovní obdobou klasické indoorové házené, hraje se ale na pískovém kurtu s omezeným počtem hráčů a upravenými pravidly.

První ročník turnaje se konal v červnu 2006 a startovalo na něm celkem 32 týmů. Od té doby došlo k několika významným změnám. Velmi důležitým počinem byla výstavba třetího hracího kurtu, který organizátoři zbudovali za podpory Města Bělá pod Bezdězem a umožnili tak uspokojit narůstající zájem týmů z celé Evropy o start na tomto turnaji. Kapacita pro startující týmy se tak navýšila na 56 celků, i tak se ale každý rok na několik zájemců nedostane.

Turnaj je zařazen do série mezinárodních turnajů pod hlavičkou Evropské házenkářské federace a každoročně se tak na něm objevují týmy z Německa, Chorvatska, Maďarska, Polska nebo Nizozemska. Součástí turnaje, který se koná vždy od pátku do neděle, je bohatý kulturní a sportovní program. Každoročně nechybí sobotní noční ohňostroj a večerní hudební party. Házenkářští fanoušci mají neopakovatelnou příležitost vidět v akci reprezentanty České republiky, kteří se v Česku představují pouze na turnaji v Bělé pod Bezdězem. Nechybí ani oficiální autogramiáda těchto hráčů hrajících v nejlepší světové soutěži v Německu.

Od prvního ročníku turnaje také organizátoři přispívají finančním darem určeným na vzdělávací aktivity žáků 1. stupně v ZŠ Bělá pod Bezdězem.

Fotogalerie

Plážová házená - atmosféra

Plážová házená - atmosféra

 
Plážová házená - utkání, ženy

Plážová házená - utkání, ženy

 
Plážová házená - utkání, muži

Plážová házená - utkání, muži

 
Plážová házená - autogramiáda

Plážová házená - autogramiáda

 
Plážová házená - vyhlášení vítězů

Plážová házená - vyhlášení vítězů

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load