>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Výlet po naučné stezce o mravencích v Hostinném

Mravenčí stezka

Krkonoše

Telefon: +420 499 404 746
E-mail: infocentrum@muhostinne.cz
Web: www.infocentrum.hostinne.cz

Neobvyklé poznání mravenčí říše nabízí stejnojmenná naučná stezka v Hostinném. Ve vzdálenosti cca 4 km probíhající převážně městským lesem je umístěno 12 panelů. Z nich jsou 3 věnovány životu mravenců, kolem jejichž kolonií trasa stezky prochází.

Dozvíte se o mravenci černolesklém (Lasius fuliginosus), jehož početná kolonie vegetuje na samém počátku cesty. Druhý panel upozorňuje na zdejší hojný výskyt největšího mravence dřevokaze (Camponotus ligniperda). Jeho pracovitost, ale i přítomnost datla černého, který ho likviduje, je zřejmá na obrovském modřínu. Další panel informuje o mravencích rodu Formica. Nejhojnější zastoupení má mravenec pospolitý (Formica polyctena). Vytváří veliká kupovitá hnízda. Ostatní panely pojednávají o loukách s jejich typickými rostlinami a motýly, o historii města Hostinné, o fauně a flóře blízkého potoka, myslivosti (u mysliveckých zařízení), včelařství (u lesních úlů), lesních stromech, keřích a bylinách, oboře s listnáči, ptácích, lesním jezírku s jeho živočichy, lomu s jeho geologickými zajímavostmi. Na dvou stanovištích jsou vyhlídková místa s panoramatickými výhledy na město Hostinné a pohoří Krkonoš. Podél cesty jsou zavěšeny ptačí budky.

Spolupodíl na vzniku naučné stezky má RNDr. Petr Miles, pracovník Správy KRNAP, předseda místní organizace Českého svazu ochránců přírody a odborník na myrmekologii a skautská organizace Hostinné.

Fotogalerie

Mravenčí stezka

Mravenčí stezka

 
logo Mravenčí stezky

logo Mravenčí stezky

 
Mravenčí stezkou

Mravenčí stezkou

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load