>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Za Čtyřlístkem do Doks

IMG 3357

Máchův kraj

Valdštejnská 183
Doksy, 472 01

GSM: +420 773 556 211
E-mail: ctyrlistek@kulturadoksy.cz
Web: www.muzeumctyrlistek.cz

Jsou čtyři a všichni je dobře znáte. Jejich příběhy nestárnou a každá generace je má v oblibě. A nyní vás legendární Čtyřlístek v čele s Fifinkou, Piňdou, Bobíkem a Myšpulínem zve na výlet do svých rodných Třeskoprsek – do Doks. Setkejte se s postavičkami tváří tvář v muzeu Čtyřlístek a vydejte se s nimi po žluté turistické značce naučnou stezkou u Máchova jezera s názvem Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku. Děti budou nadšené a rodiče se budou usmívat vzpomínkám na své dětství, kdy stáli frontu u trafiky, aby získali každé další nové číslo populárního časopisu Čtyřlístek. S postavičkami zažijete báječný výlet, na který se budete určitě všichni rádi vracet.

Muzeum Čtyřlístek

Muzeum Čtyřlístek se nachází v zámku Doksy, kam se přestěhovalo na konci roku 2019. Stálá expozice je věnována komiksu Čtyřkístek. Dozvíte se, jak tento komiks vznikal, a také jak se komiks tvoří. Se všemi čtyřmi postavičkami se setkáte v životní velikostinahlédnete do Fifinčiny kuchyně, a také spatříte Myšpulínovy vynálezy. Muzeum Čtyřlístek je rovněž prostorem, kde můžete se svými dětmi strávit příjemné odpoledne. Jsou tu pro vás k dispozici stolečky, koutek s kobercem či časopisy, stavebnice a hry k zapůjčení.

A proč musíte za Fifinkou, Myšpulínem, Piňdou a Bobíkem právě do Doks?

Autor Čtyřlístku, pan Jaroslav Neměček, byl velmi inspirován krajinou v okolí Máchova jezera. V roce 1969 vytvořil první číslo časopisu Čtyřlístek, jehož příběhy zasadil právě sem. Poté stačilo jen přejmenovat Doksy na Třeskoprsky, Máchovo jezero na rybník Blaťák a hrad Bezděz na hrad Bezzub.

Naučná stezka Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku

Navíc se Čtyřlístkem můžete setkat také na naučné stezce s názvem Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku, která vede po žluté turistické značce kolem Máchova jezera. Komiksové postavičky vás tu budou provázet a seznamovat s okolními zajímavostmi prostřednictvím informačních tabulí. Zažít můžete také nečekaná dobrodružství a dozvíte se nejeden tajemný příběh.

Příloha

Fotogalerie

Naučná stezka s názvem Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku

Naučná stezka s názvem Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku

 
Informační tabule na naučné stezce s názvem Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku

Informační tabule na naučné stezce s názvem Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku

 
IMG 3355

IMG 3355

 
IMG 3370

IMG 3370

 
IMG 3377

IMG 3377

 
IMG 3357

IMG 3357

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load