>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Populární via ferrata z Dolomit poprvé v Pojizeří

Via ferrata

Český ráj

Nemusíte být horolezcem, přesto si můžete užít vzrušující lezení po skalách v překrásné přírodě. S adrenalinem, přitom bezpečně a nyní poprvé „doma“ v Pojizeří!

Že nevíte, co si pod pojmem ferrata máte představit?

Na Semilsku, konkrétně na opačném břehu Jizery při vstupu na Riegrovu stezku směrem ze Semil, vyrostla první zajištěná cesta známá pod názvem VIA FERRATA. Jedná se o lezecký výstup v náročném skalním terénu, kde však pohyb usnadňuje ocelové lano zakotvené v několikametrových intervalech pevně ve skále. To lezcům pomáhá překonat obtížná místa, ale hlavně slouží k jištění.

Cesta na pilíř skalní věže Vodní brána, která se nachází v údolí Jizery naproti Riegrově stezce, je dlouhá asi 110 metrů, má převýšení 75 metrů a obtížnost C+ (středně těžká) A-E. Předpokládá se, že lezec je trénovaný a ve výborné kondici. Je dobré použít obuv s podrážkou podobající se lezečkám. Lze doporučit pouze dostatečně zkušeným vysokohorským turistům a horolezcům. Začátečníci by měli být jištěni zkušeným spolulezcem. „Výstup odhadujeme asi tak na půl hodiny. Určitě je však potřeba vybavení na ferraty a rozhodně nezapomenout na přilbu,“ zvou na jednu z prvních cest tohoto druhu v Česku její autoři, horolezci z Libereckého oddílu Lokomotiva.

Skála Vodní brána v přírodní rezervaci Údolí Jizery u Semil a Bítouchova přišla tvůrcům pro tyto účely jako stvořená. 

Via ferrata u Semil vznikla s podporou firmy Lesy ČR a Adrenalin Centrum Jan Šípal, Liberec.

Příloha

Fotogalerie

Via ferrata

Via ferrata

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load