>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Splněný sen

Splněný sen

Jizerské hory

náměstí Dr. E. Beneše 1
Liberec, 460 01

Mohou se na úřadu plnit sny? Mohou. Tedy alespoň soše holčičky v nadživotní velikosti se jeden sen právě splnil, neboť je nafukovacími balónky unášena vzduchem kamsi do neznáma za dobrodružstvím. Pokud zavřete oči, můžete třeba i jen na chvilku díky své fantazii letět s ní…

Socha děvčátka s balonky s názvem Splněný sen se vznáší ve výšinách hlavní haly nového magistrátu, který slouží jako místo, kam občané chodí vyřizovat úřední záležitosti. V zásadě nezáživné starosti se potkávají s levitující hravou figurou holčičky - anděla letícího nad našimi hlavami někam do neznáma. Socha je, jak říká autorka, o touze lidí plnit si své sny, i kdyby byly zdánlivě nemožné. Jedná se vlastně o autobiografické dílo. „Pamatuji se, jak moc jsem jako dítě chtěla vzlétnout za svými balonky stejně jako jsem měla spoustu jiných snů. Některé se splnily, jiné už pro mne nejsou důležité a některé se snad ještě splní. Jen se člověk nesmí vzdávat a jít za svým cílem. Nenechat se ubít starostmi všedního dne. A to jsem chtěla svou sochou lidem přicházejícím do budovy magistrátu připomenout," říká autorka Martina Niubo-Klouzová.

Autor: Martina Niubo-Klouzová
Umístění:
budova Nového magistrátu, Frýdlantská ul., Liberec
Materiál:
polystyren, umělá pryskyřice; výška 3,6 m
Rok:
2008

Příloha

Další historické památky: sousoší

Fotogalerie

Splněný sen

Splněný sen

 
Splněný sen

Splněný sen

 
Splněný sen

Splněný sen

 
Splněný sen

Splněný sen

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load