>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Horní Olešnice

Horní Olešnice

Krkonoše

Horní Olešnice, 543 71

Telefon: +420 499 448 345
GSM: +420 606 662 025
E-mail: obec@horniolesnice.cz
Web: www.horniolesnice.cz

Obec Horní Olešnice se nachází v Podkrkonoší, na horním toku Kalenského potoka, v nadmořské výšce 364 metrů. Je typickou podhorskou obcí s dochovanými roubenými a pískovcovými venkovskými domy v malebném zákoutí luk a lesů.

Horní Olešnice leží zhruba 20 km jihovýchodně od Vrchlabí, 20 km od města Trutnov, nedaleko Hostinného. Směrem na jih se nacházejí města Nová Paka, Lázně Bělohrad a Dvůr Králové nad Labem. Obec je tedy svou polohou vhodná pro výlety nejen do Krkonoš, ale i do Českého ráje.

Horní Olešnice se rozkládá v údolí potoka, mezi horskými hřbety. Po severním hřbetu vede stará poštovní cesta s nádhernými výhledy na Krkonoše, potkáte zde několik polních zastavení a božích muk. V samotné obci najdete typické výklenkové kapličky a památkově chráněnou usedlost č.p. 3. Obcí také prochází cyklotrasa č. 4302. Její délka je necelých 20 km a zavede vás z Kunčic přes Horní a Dolní Kalnou a Horní a Dolní Olešnici až pod Labský vrch u obce Mostek.

Obec Horní Olešnice je známá jako naleziště polodrahokamů. Na stráních pod Rovněmi se dají nalézt acháty a v usazeninách nivy se nachází rýžoviště českého granátu.

Horní Olešnice má jen několik stálých obyvatel, je využívána především k rekreačním účelům. Je velmi oblíbená mezi rodinami s dětmi, protože leží mimo hlavní silniční tahy a je tedy velmi klidná a bezpečná. K obci náleží i místní část Ždírnice.

Virtuální prohlídka obce.

Příloha

Otevírací doba

Po 13:00 - 17:00
St 8:00 - 12:00
13:00 - 15:00
OÚ Horní Olešnice – úřední dny pondělí a středa.

Fotogalerie

Horní Olešnice

Horní Olešnice

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load