>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Františkovský sjezd

Františkovský sjezd

Krkonoše

Cyklovýlet vás provede po okolí Rokytnice nad Jizerou. Délka trasy je 16 km.

Lanovou dráhou Horní domky A1 – přibližovací se dopravíte k chatě Lovčenka. Od chaty Lovčenka se podle směrovek dostanete na Ručičky. Zde odbočíte vpravo a po cyklotrase KRNAP č. 1A budete stoupat na Dvoračky. Toto stoupání měří 2,5 km a je dost prudké. Při jeho zdolávání je třeba být velmi opatrný, protože se v protisměru pohybuje mnoho cyklistů. Na Dvoračkách se můžete občerstvit, a poté pokračovat v jízdě. Z Dvoraček se vydáte do Sedla pod Dvoračkami. Tento úsek, který měří 1 km, je velmi prudký a velmi nebezpečný. Dolu sejděte pěšky a kolo veďte! Ze Sedla pod Dvoračkami se po cyklotrase KRNAP č. 1A vydáte k rozcestí Vidlice. Až sjedete k tomuto rozcestí, odbočíte vpravo na cyklotrasu KRNAP č. 8A, která vás po vrstevnici dovede do osady Rezek. Zde se můžete opět občerstvit. Z Rezku se po cyklotrase KČT č. 22 vydáte směr Rokytnice nad Jizerou. Dojedete do Františkova k chatě Družba, kde odbočíte vlevo a po příkré silničce dojedete k muzeu dřevosochání – Starý kravín. Z  Františkova, od muzea Starý kravín, pokračujete po žluté až k vyhlídce Na Vrších. Tento úsek žluté je koncipován jako tématická stezka Dřevosochání, které zde probíhá každý rok. Z vyhlídky Na Vrších sjedete na Dolní náměstí v Rokytnici nad Jizerou.

Délka této trasy je16 km. Je vhodná pro fyzicky i technicky zdatné cyklisty. Vyznačuje se prudkým stoupáním na Dvoračky a několika technicky náročnými sjezdy. Obzvláště sjezd z vyhlídky Na Vrších vede v náročném terénu a proto je vhodné použít MTB kolo.

Příloha

Fotogalerie

Dvoračky, autor: Jan Valečka

Dvoračky

 
Dvoračky, autor: Barbora Vyl

Dvoračky

 
Rokytnice, autor: Jakub Podobský

Rokytnice

 
Františkovský sjezd

Františkovský sjezd

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load