>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Za vyhlídkami Nového Boru

Vyhlídka pod Borským vrchem

Lužické hory a Žitavské hory

Nový Bor jako brána Lužických hor nabízí unikátné výhledy do okolí. Nyní je možné ty nejzajímavější vyhlídky obejít a díky rozhledovým panoramatickým tabulím se poučit o jménech kopců, kopečků a hor, kterými se kocháme.

Výhledových míst v Novém Boru je mnoho, my si Vám dovolujeme nabídnou ty nejzajímavější kde jsou zároveň umístěny rozhledové panoramatické tabule. Jedním z nejnavštěvovanějších míst je Jelení skok - zalesněná pískovcová plošina, ležící východně od staré silnice do Svoru. Na jejím severním okraji je skalní ostroh s vyhlídkou, odkud se nabízí pěkný pohled na výraznou horu Klíč, ale můžeme odtud vidět i Luž, Hvozd, Jezevčí vrch, Ortel nebo Ralsko. Podle pověsti zde skočil ze skály jelen.

Další vyhlídkové místo má název Hřebenka - jedná se o místní část Nového Boru, založenou roku 1873 jako Nové Chotovice s lidovým názvem Nová Itálie. Počátkem 20. století rozvoj sklářství, byla zde továrna na kovové a bronzové zboží, roku 1924 došlo k integraci s Novým Borem. Dochovalo se zde několik původních domů a mezi zajímavost patří kaplička sv. Aloise z roku 1882. Z vyhlídkového místa je za příznivého počasí možno dohlédnout až na Bezděz. 

Mezi významná rozhledová místa patří Skalka - vrch se skálou vulkanické vyvřeliny. Po výstupu na Skalku se nabízí krásný pohled na Novoborsko. Na Velikonoce je zde osvětlený kříž, který září do dálky.

Zajímavé rozhledové místo s infotabulí je také umístěno ve Vančurově ulici v Novém Boru. Vyhlídka je umístěna pod Borským vrchem, místní název "Velišák". Můžete se zde pokochat pohledem téměř na celé město. Nedaleko vyhlídky stojí kostel sv. Ducha a pietní místo.

Fotogalerie

Vyhlídka pod Borským vrchem

Vyhlídka pod Borským vrchem

 
Vyhlídka Hřebenka

Vyhlídka Hřebenka

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load