>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Naučná stezka Klokočským lesem za hrou, vodou a ptačím zpěvem

Naučná stezka

Český ráj

Velký Rečkov

Na Rečkově v blízkosti města Bakov nad Jizerou je otevřena nová prožitková a naučná stezka s názvem Klokočským lesem za hrou, vodou a ptačím zpěvem. Na vzniku stezky se podílelo mnoho partnerů, jejichž společné úsilí provázel cíl přiblížit zábavnou formou toto krásné přírodní prostředí široké veřejnosti, zejména pak rodinám s dětmi (vhodné pro kočárky).

Při putování čeká na dětské návštěvníky spousta her v přírodě. Budou-li pozorní, narazí i na místní tajemné bytosti – duchy klokočského lesa a nespočet ptačích obydlí. Zvídavější z nich se seznámí s životem v lese a jeho přírodním bohatstvím, s místní historií či známými osobnostmi kraje.


Asi 3 km dlouhá trasa, kterou hravě zvládnou i rodiny s kočárky, vede ze sedla od úpravny vody Rečkov lesní cestou podél nivy Rokytky většinou po hranici Národní přírodní památky Rečkov až ke Klokočce. Odtud mohou návštěvníci pokračovat ve své cestě zpět po silnici na Rečkov. Silnici lemují informační panely o cestě vody od pramene až do sklenice na našem stole.


Území Národní přírodní památky Rečkov je cenným komplexem olšin, slatinných biotopů v nivě Rokytky. V roce 2010 byla vyhlášena v nových hranicích. Její území se zvětšilo na 26,4 ha včetně jejího ochranného pásma. Na základě nových poznatků o výskytu evropsky významných druhů (drobného měkkýše vrkoče bažinného a rostliny popelivky sibiřské) se do území začlenily i přilehlé cenné mokřadní komplexy a luční porosty.

Příloha

Fotogalerie

Naučná stezka

Naučná stezka

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load